Dzieje sięGłogów

Pod kościołem biznes się zamyka. Likwidują Delikatesy, przenoszą piekarnię1 min na czytanie

1

– Pod kościołem biznes się zamyka – mówią mieszkańcy osiedla Piastów wskazując na to, że z dnia na dzień zapadła decyzja w sprawie likwidacji Delikatesów oraz przeniesieniu w inne miejsce piekarni Witczak. Sprawdziliśmy: sprzedawczynie akurat wywiesiły dziś informacje o likwidacji ich sklepu ogłaszając wyprzedaż. – Mamy pracować do końca listopada – mówią nam, że wszystkie produkty są w promocji. – Trzeba się pozbyć towaru – dodają zastanawiając się co dalej?

Po drugiej stronie kościoła zamyka się piekarnia. – Dowiedziałam się dzisiaj – mówi pracownica. Jest w szoku, bo w tym miejscu pracuje od kilku lat. Ponoć piekarnia zostanie przeniesiona na stanowisko w Kauflandzie. – Trochę mam żal, że właściciel piekarni, po tylu latach, tak traktuje swoich klientów – pisze do nas w mejlu pani Ewa. Dodaje, że według niej taka informacja powinna pojawić się znacznie szybciej. – Rano poszłabym po chleb i pocałowała klamkę – dorzuca. Opowiada, że to była jedyna piekarnia w całej okolicy. Teraz zostaje im Intermarche. – Ale tam pieczywo jest mrożone, nie jest świeże – zaznacza głogowianka. Jest też osiedlowy sklepik. – Tutaj to piwo i wino sprzedają. Nic więcej się nie kupi – narzekają mieszkańcy tego osiedla.

– Chodzi o pieniądze – nie ukrywa Michał Witczak, właściciel piekarni. – Nie dokładamy w tym miejscu do interesu, ale nie kręci się tak jak powinien. W Kauflandzie będziemy otwarci prawdopodobnie od najbliższego czwartku – przewiduje. I raczej trudno spodziewać się zmiany decyzji, bo jak usłyszeliśmy szanse na to są mizerne… wynoszą zaledwie jeden procent.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się