Dzieje sięFotoGłogów

Podjazdy na al. Wolności będą ułatwiać poruszanie się po chodniku, czy staną się niebezpieczną pułapką?2 min na czytanie

Podjazdy na al. Wolności będą ułatwiać poruszanie się po chodniku, czy staną się niebezpieczną pułapką?

– Coś projektantom chyba nie wyszło – alarmują nas głogowianie i wskazują na dwa podjazdy do – drogerii i jednego z banków. – Prawie na pół chodnika, można się o nie potknąć, dla osób starszych czy dzieci to naprawdę groźne miejsca – zgłaszają nam.

Co na to ratusz? – Inwestycja jest cały czas w toku. Główny nacisk jest obecnie kładziony na prace w obrębie jezdni, żeby móc zacząć układać masę asfaltową jak najszybciej póki są sprzyjające warunki pogodowe – Anna Bronakowska, kierownik działu nadzoru inwestycyjnego UM zwraca uwagę, że jednocześnie prace są prowadzone na pozostałych częściach inwestycji,tj. są kończone chodniki, oświetlenie, trwają roboty elektryczne. – Do wykonania pozostały elementy wykończeniowe np. właśnie przy rampie przy banku. Prace zieleniarskie, mała architektura, oznakowanie pionowe i poziome. Przypominamy jednak, że cały czas jest to teren budowy i do czasu zakończenia będą wprowadzane kolejne połączenia i dowiązania. Aby nie utrudniać poruszania się mieszkańców w obszarze inwestycji jest to możliwe, ale prosimy nadal o zwracanie szczególnej ostrożności na zmieniające się codziennie warunki – dodaje Bronakowska.

Przekonuje, że zaplanowane jest kompletne i bezpieczne rozwiązanie najmniejszego nawet fragmentu remontowanej drogi. Jednocześnie apeluje – każda, nawet najmniejsza sugestia lub uwaga, dzięki której wykonane inwestycje mogą służyć jeszcze lepiej będzie dla urzędników niezwykle cenna.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się