Dzieje sięGłogów

Policja musiała interweniować prawie 400 razy, ale majowy weekend był spokojny1 min na czytanie

Policja musiała interweniować prawie 400 razy, ale majowy weekend był spokojny

381 interwencji, 29 kolizji drogowych, zatrzymanie dwóch nietrzeźwych kierowców, 41 osób przewiezionych do izby wytrzeźwień, nie odnotowano żadnego wypadku drogowego – oto bilans policyjnej akcji „Majówka 2019”.

Działania głogowskiej policji podczas długiego majowego weekendu rozpoczęły się tak naprawdę 26 kwietnia i trwały do dnia 6 maja. Dla mieszkańców powiatu głogowskiego był to czas wypoczynku, a dla głogowskich policjantów okres bardzo intensywnej pracy. Policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego. W okresie długiego weekendu policjanci interweniowali 381 razy a interwencje dotyczyły głównie zakłócenia spokoju porządku publicznego, osób nietrzeźwych.

Radoxim 5

Podsumowując wydarzenia minionego, wyjątkowo długiego majowego weekendu, należy podkreślić, że zarówno na drogach powiatu głogowskiego jak i w całym naszym regionie i był on spokojny a policjanci nie odnotowali gwałtownego wzrostu zdarzeń i interwencji – podkreśla rzecznik głogowskiej policji Bogdan Kaleta.

Fot. KPP Głogów

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się