Dzieje sięGłogów

Policja w dwa dni ukarała 16 osób, które nie przestrzegały przepisów o stanie epidemii1 min na czytanie

Policja w dwa dni ukarała 16 osób, które nie przestrzegały przepisów o stanie epidemii

Kary dotyczyły osób gromadzących się w grupach i ostentacyjnie łamiących zasady sanitarne. Policjanci kontrolują ulice miasta, tereny rekreacyjne, parki i skwery. Sprawdzają również sklepy oraz ich okolice zwracając uwagę na przestrzeganie przepisów o ilości kupujących. Kontroli podlegają osoby przemieszczające się samochodami oraz komunikacją publiczną i przewozami pracowniczymi. Głogowscy policjanci stanowczo egzekwują również przypadki łamania zasad kwarantanny.

– Głogowianie i mieszkańcy powiatu w przytłaczającej większości rozumiejąc potrzebę ich wprowadzenie w życie, stosują się do nowych zasad – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie.

Radoxim 5

Przypominamy, że od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wychodzi tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, są zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmienione są zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszona jest działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się