Dzieje sięGłogów

Policja w żałobie po tragicznej śmierci kolegi na służbie. Szuwikowski, KPP Głogów: to niebezpieczna praca1 min na czytanie

Do tej tragedii doszło wczoraj (4.05.) w Raciborzu (woj. śląskie). Policjanci pojechali na interwencję w okolicę jednej ze stacji stacji benzynowej, gdzie według zgłoszenia, przebrany za policjanta mężczyzna prawdopodobnie jest pijany lub pod wpływem innych środków odurzających. Ostatecznie został zatrzymany na ul. Chełmońskiego. Niestety ta interwencja zakończyła się wymianą ognia. Młodszy aspirant Michał Kędzierski zginął na służbie. Przestępca wycelował w niego i bez wahania pociągnął za spust.

Policja jest w żałobie. “Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 4 maja br. zginął, wypełniając do końca słowa roty ślubowania, nasz Kolega i Przyjaciel – młodszy aspirant Michał Kędzierski” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

“Michał zawsze marzył o służbie w policji. Swoje pragnienie spełnił w grudniu 2011 roku, wstępując w nasze szeregi. Był zawsze otwarty na potrzeby innych, nigdy nie odmówił pomocy. Był też znakomitym i pewnym towarzyszem na służbie, pomocnym i gotowym poświęcić każdemu swój czas” – dowiadujemy się z niego.

Radoxim 5

“Miał 43 lata. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. W naszych sercach i pamięci trwać będzie na zawsze jako ciepły, uśmiechnięty, życzliwy i uczynny kolega”.

– To praca z różnymi ludźmi, nigdy nie wiadomo, co przyniesie każdy kolejny dzień. Interwencje niosą ze sobą niebezpieczeństwo. To odpowiedzialna praca. Pamiętajmy, że policjantem jest się nie tylko w mundurze, ale też po służbie. Reagujemy na każde niebezpieczeństwo, udzielamy pomocy – zwraca uwagę Łukasz Szuwikowski, oficer prasowy KPP w Głogowie.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się