Policjantka z Głogowa z pucharem mistrzostw Polski policji w triathlonie

10:21, 04.09.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 10:22, 04.09.2019
reo

Głogowska policjantka aspirant Barbara Szyrner, zdobyła mistrzostwo Polski w kategorii policjantek oraz zajęła 3. miejsce w kategorii open, podczas zawodów Oborniki Triathlon 2019. W ich ramach, z okazji 100-lecia powołania Policji, odbyły się mistrzostwa Polski policjantów pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

Pierwszy etap obejmował 450 m pływania. Następnie startujący pokonywali rowerem wymagającą trasę o długości 22 km. Ostatnim etapem walki o medale pozostał bieg na dystansie 5 km. W upalnej pogodzie głogowianka nie dała się wyprzedzić innym przeciwniczkom  i wygrała.
Asp. Barbara Szyrner na co dzień pracuje w wydziale dw. z PG KPP Głogów. Do triatlonu powróciła po wielu latach przerwy. Wcześniej wielokrotnie była mistrzynią Polski w swojej kategorii wiekowej oraz reprezentowała Polskę na mistrzostwach Europy. Najwierniejszymi kibicami Basi jest mąż Sebastian oraz dwójka synów.