Dzieje sięGłogów

Polski Ład? Rokaszewicz: Nie do końca znamy kryteria podziału tych środków1 min na czytanie

Trwa Narodowy Spis Powszechny. Prezydent już to zrobił, teraz zachęca pozostałych głogowian

Najmniej pieniędzy w ramach “Polskiego Ładu” otrzymał Głogów, który złożył trzy wnioski, a dostanie pieniądze na jeden. Na pierwszy etap budowy miejskiej strefy inwestycji 5 mln zł.

– Nie ukrywam, ze z jednej strony się cieszę, gdyż bardzo ważne zadanie otrzymało pokaźne dofinansowanie 5 mln zł. Otrzymamy te pieniądze na uzbrojenie miejskiej strefy inwestycyjnej. W kontekście tego co w najbliższym czasie będzie się tam działo jest to niezwykle ważne i potrzebne zadanie. Natomiast bardzo żałuję, że dwa inne wnioski – dwa duże projekty nie otrzymały wsparcia – mówi prezydent, że jeden z odrzuconych wniosków to zagospodarowanie dawnego kina Jubilat na miejskie centrum integracji, a drugi to przebudowa ulic w Śródmieściu wraz z budową centrum przesiadkowego przy dworcu PKP. To są równie ważne zadania.

– Nie mnie oceniać, dlaczego nie otrzymały wsparcia, nie zostały dostrzeżone przez zespół oceniający. Nie do końca znamy kryteria podziału tych środków, więc ciężko tu dyskutować czy to były mniej czy bardziej ważne zadania w porównaniu do innych samorządów, które otrzymały większe dofinansowanie – ocenił prezydent Głogowa. Nie ma co płakać, gdyż rząd ogłosił kolejne rozdanie. Podobno już w listopadzie będzie można zgłaszać kolejne wnioski.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się