Dzieje sięGłogów

Pomogli! Piękna akcja głogowian. “Uśmiech tych dzieci jest bezcenny!”2 min na czytanie

Pomogli! Piękna akcja głogowian.

Trwa akcja „Podaruj prezent” dla Ponadregionalnego Centrum Onkologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu. Najpierw niestrudzeni głogowianie Paulina i Mateusz Kaczmarczykowie oraz Kamil Gorowy odwiedzili dzieci z powiatu głogowskiego. Są to dzielni Wojownicy, którzy zawzięcie walczą o swoje zdrówko. – Obdarowaliśmy już kilkoro dzieci i będziemy obdarowywać dalej – mówią. Do piątku (10.12) udało im się uszczęśliwić sześcioro dzieci z Głogowa i pobliskich miejscowości: Zuzię, Igę, Krzysia, Jasia, Filipa i Szymonka. – Na pewno musimy odwiedzić jeszcze bliźniaczki z Jerzmanowej – Karolinkę i Julkę, a także małą Weronikę z Kotli. – dodają.

Najczęściej wybieranymi prezentami były klocki LEGO, książki, kolorowanki, gry planszowe i pluszaki. – Pakowaliśmy na ścisk. W samochodzie praktycznie nie było miejsca – przyznają. Kartony i torebki z prezentami wypełniły cały bagażnik busa. – Uśmiech dzieci to najpiękniejsze podsumowanie tej akcji. Podczas wręczania paczek mieliśmy czerwone stroje, śmieszne okulary i czapki. Dzieciaki mogły poczuć się tak jakby do ich drzwi naprawdę zapukał Święty Mikołaj. Niestety we Wrocławiu nie mogli zobaczyć się z małymi pacjentami z powodu epidemii koronawirusa. W ubiegły wtorek dostarczyli wszystkie podarunki do siedziby fundacji. Stamtąd trafią one do pacjentów Przylądka. Finał akcji przerósł nasze oczekiwania. Zaangażowało się wiele placówek oświatowych, firm, instytucji – mówią organizatorzy. Dzięki uprzejmość Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie otrzymali pomieszczenie, gdzie powstał magazyn.

– Szczególne podziękowania należą się dyrektor instytutu humanistycznego Izabeli Rutkowskiej – chwalą. Dziękują każdej osobie, która włączyła się do zbiórki: Szkoła Podstawowa w Białołęce, Gabinet SOLO – rzeka dźwięku i słowa, Przedszkole Publiczne nr 10 „Sto Pociech” w Głogowie, Przedszkole Akademia Małych Pociech u Dula w Głogowie, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kotli, Przedszkole gminne „Ocean Marzeń” w Jaczowie, Szkoła Podstawowa w Jaczowie, Przedszkole Publiczne nr 2 w Głogowie, Przedszkole Tęczowe Nutki w Głogowie, Przedszkole Bajkonet w Głogowie, Szkoła Podstawowa w Przedmościu, Przedszkole Publiczne nr 9 w Głogowie, Przedszkole Publiczne nr 7 w Głogowie, Przedszkole Publiczne nr 20 w Głogowie, Szkoła Podstawowa w Sławie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie , Warsztaty Terapii Zajęciowej „Przystań” Cichych Pracowników Krzyża, Przedszkole „Niezapominajka” w Głogowie, Przedszkole i Żłobek nr 1 w Głogowie, Przedszkole „Promyk” w Głogowie, Zakład Transportowo – handlowo – usługowy, „JACUŚ” Tomasz Jacek, Studio tatuażu Sic Ink w Głogowie, SmakLoda, Kafka Głogowska i wielu innych.

Możecie zobaczyć post na temat zbiórki: TUTAJ. Zdjęcia z akcji: TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się