Dzieje sięGłogów

Ponad 50 milionów złotych wsparcia dla firm z powiatu głogowskiego1 min na czytanie

Wojciech Zubowski: Dziękuję  przedsiębiorcom za to, że cały czas są. Cięcia wydatków? Odczujemy to wszyscy

Na stronie internetowej Polskiego Funduszu Rozwoju pojawiły się informacje o kwotach dotacji przyznanych w ramach Tarczy Finansowej dla firm. Ile pieniędzy trafiło do powiatu głogowskiego? Ponad 50 mln zł z których skorzystało 329 firm zatrudniających 2710 pracowników.

– Dziś (przyp. red. 28.05.) w Sejmie miała miejsce ciekawa dyskusja, poruszano m.in. kwestie skuteczności tarczy antykryzysowej – zwraca uwagę poseł Wojciech Zubowski, który zabrał głos w tej sprawie. – Na mównicy sejmowej zwróciłem uwagę, że w czasie kryzysu finansowego, który rozpoczął się pod koniec 2007 roku, PO i PSL pierwsze propozycje pomocy (propozycje- nie realne rozwiązania) przedstawili w listopadzie. A dokładniej – 30 listopada 2008. Ustawę przyjęto dopiero w lipcu 2009.
Idąc podobnym tempem, wprowadzane teraz tarcze byłyby przyjęte wiosną 2021. Ale to nie przeszkadza opozycji krytykować, że za mało, że za późno – ocenia.

Radoxim 5

Przypomnijmy, że tylko do Powiatowego Urzędu Pracy wpłynęło ponad 3 tys. wniosków o bezzwrotną pożyczkę w kwocie 5 tys. zł.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się