Dzieje sięGłogów

Porzucony ford na parkingu. Mieszkańcy chcą się pozbyć auta, ale to nie jest takie proste1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 733

Stary ford stoi na parkingu przychodni lekarskiej przy ul. Gwiaździstej na osiedlu Kopernika. Pan Przemysław podsyła nam zdjęcia na których widać, że samochód jest zdemolowany. Wybite są w nim szyby, opony przebite. – Stoi tutaj już z pół roku i nikt się nim nie zajmuje – relacjonuje. Zajmuje za to miejsce parkingowe – tak tam cenne.

– Do każdego takiego pojazdu można wezwać policję – informuje Łukasz Szuwikowski z KPP w Głogowie. Mniejszy problem, kiedy samochód posiada tablice rejestracyjne, bo przecież po nich można dotrzeć do właściciela. – I zwrócić mu uwagę na to, aby samochód zabezpieczył, ale nikt nie będzie nakazywał jego usunięcia czy tego, aby go zaparkował w innym miejscu – dodaje. Gorzej jeśli tablic nie ma. Mundurowi w takiej sytuacji spisują jedynie notatkę, która później trafia do miejskiego urzędu.

Samochód może zostać zabrany na parking urzędu miasta, który znajduje się przy ul. Transportowej i tam stać kolejne nawet… pół roku. Jeżeli w tym czasie nie zgłosi się właściciel, to pojazd będzie zezłomowany na koszt miasta. Chyba, że jest to wartościowe auto, to wtedy ogłasza się przetarg i zbywa. MK

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się