Dzieje sięGłogów

Poseł, nauczyciele, radni i młodzież jednym głosem: O niszczeniu wolnej i niezależnej szkoły1 min na czytanie

Borys konferencja 1

Poseł Piotr Borys (PO) przyjedzie do Głogowa, by znów poruszyć jego zdaniem ważny temat. – Niszczenie wolnej, demokratycznej i niezależnej szkoły – właśnie o tym będzie dziś (21.01.) podczas konferencji prasowej, która została zwołana pod wejściem do I Liceum Ogólnokształcącego. – Chodzi o nowe prawo oświatowe LexCzarnek oraz “Hit” Historię i Teraźniejszość – dodaje poseł. Udział w tej konferencji wezmą młodzi ludzie i przedstawiciele stowarzyszenia “Młodzi Demokraci”, nauczyciele oraz radni.

Co ciekawe w tym tygodniu do naszego miasta zawita również minister edukacji. Parafia św. Klemensa informuje, że Grupa Mężczyzn św. Józefa organizuje spotkanie opłatkowe mężczyzn z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. W kościele modlitwa różańcowa i msza św. celebrowana przez bp. Tadeusza Lityńskiego.

– Następnie spotkanie z ministrem Przemysławem Czarnkiem i spotkanie z ks. Andrzejem Paś z wrocławskiego oddziału Pomocy Kościołowi w Potrzebie w auli św. Gerarda. Liczymy na pomoc parafian w upieczeniu ciast. Zdeklarowane osoby prosimy o zapisanie się w zakrystii – czytamy.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się