Dzieje sięGłogów

Posprzątali i posadzili kilkadziesiąt drzew1 min na czytanie

Posprzątali i posadzili kilkadziesiąt drzew 1

W Parku 100-lecia Odzyskania Niepodległości na osiedlu Piastów Śląskich zorganizowano dziś (8.11) event ekologiczny. Wszystko w ramach akcji „Czyste, zielone miasta”. Najmłodsi uczestnicy posprzątali teren, a ci starsi chwycili za łopaty, bo trzeba było zasadzić kilkadziesiąt drzew.

-Park Niepodległości powstaje dzięki mieszkańcom, bo co roku w ramach akcji społecznych sadzimy kolejne drzewa. W 100-lecie niepodległości posadziliśmy ich sto, a dziś kolejne kilkadziesiąt. To nie są przypadkowe akcje. Robimy to każdego roku. Nie tak dawno na terenach miejskich posadziliśmy 500 drzew. Staramy się, aby miasto było jeszcze bardziej zielone. Cieszę się, że angażują się mieszkańcy, bo świadczy to o tym, że chcą budować lepsze otoczenie wokół siebie – mówi prezydent miasta Rafael Rokaszewicz.

Podczas akcji Nadleśnictwo Głogów rozdawało różnego rodzaju sadzonki, a miało ich tysiąc w zapasie. – Mamy sadzonki sosny, świerki i modrzewia. Z pewnością się przyjmą. Wydajemy je w kartonikach i nalezy je jak najszybciej zasadzić. Na miejscu też edukujemy, jak zrobić to poprawnie – mówi Hubert Kawalec, zastępca nadleśniczego.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się