Dzieje sięGłogów

Postrzelił dwa psy, jeden z nich zginął na miejscu. Policja szuka sprawcy1 min na czytanie

Postrzelił dwa psy, jeden z nich zginął na miejscu. Policja szuka sprawcy 1

Dwa psy postrzelone, jeden zginął na miejscu – to wydarzyło się w poniedziałek (19.04.) po godz. 20 w Jakubowie w gminie Radwanice. Jak informują nas mieszkańcy psy biegały po terenie byłego składowiska chemikaliów. Teren jest ogrodzony.

– Bydlaku, bo inaczej nie można ciebie nazwać! – piszą mieszkańcy Jakubowa, którzy wezwali na miejsce policję. Sprawcy nie udało się zatrzymać na gorącym uczynku.

Rada sołecka wydała oficjalny komunikat w tej sprawie. “W związku z zaistniałym zdarzeniem jakie miało miejsce wczoraj na terenie byłego składowiska nielegalnych odpadów w Jakubowie, informuję, że sprawa została zgłoszona na Policję, pieczę nad postępowaniem objęła Prokuratura Rejonowa w Głogowie. Zostały zlecone badania weterynaryjne”.

– Potwierdzamy, że faktycznie doszło do takiego zdarzenia. Dyżurny na miejsce skierował grupę dochodzeniowo-śledczą – informuje Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. Ranny pies trafił pod opiekę weterynarza i schroniska.

– Postępowanie dotyczy ustawy o ochronie zwierząt. Odpowiedni artykuł wskazuje, że odpowiedzialność karna za zabijanie, uśmiercanie lub dokonywanie uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy albo znęcanie się nad zwierzęciem podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech – przytacza oficer. Do tematu wrócimy.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się