Dzieje sięGłogów

Poszukiwania w Odrze w Głogowie nie dały rezultatu. Czyje ciało wyłowiono w okolicach Cebra?1 min na czytanie

Policja sonarem wytypowała miejsce w Odrze, gdzie może być ciało poszukiwanego mężczyzny 3

W niedzielę. 19 maja, wędkarze znaleźli przy brzegu Odry w okolicach Cebra ciało. Sądzili, że to marzanna, ale zawiadomili policję. Po wyłowieniu przez strażaków okazało się, że to zwłoki mężczyzny. Policja prowadzi z prokuraturą działania zmierzające do ustalenia jego tożsamości. Zlecone są między innymi badania DNA. Ich wynik będzie znany za kilka dni.

Nie można na tym etapie ustaleń stwierdzić, czy odnalezione ciało to zwłoki zaginionego mieszkańca Lubina, Lucjana Studziennego. W ubiegłym tygodniu ponownie przeszukiwano sonarem dno Odry w Głogowie na wysokości zatoki kolegiackiej. Wytypowano miejsce gdzie mogło znajdować się ciało, ale w tym miejscu niczego nie odnaleziono.

Poszukiwania Lucjana Studziennego trwają od początku kwietnia. 69-letni mężczyzna ostatni raz był widziany w niedzielę 31 marca na ulicy Hutniczej w Lubinie, jechał samochodem – błękitnym volkswagenem polo, który odnaleziono w Głogowie nad rzeką. Dlatego już trzykrotnie lubińska policja prowadziła poszukiwania na rzece w naszym mieście, nie dały one dotąd jednak rezultatu.

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się