Dzieje sięGłogów

Powstał klub PO w radzie miasta. Czy prezydent Rokaszewicz powinien się obawiać?1 min na czytanie

Powstał klub PO w radzie miasta. Czy prezydent musi się bać?

W radzie miasta powstaje klub Platformy Obywatelskiej, a co za tym idzie – z KWW Rafaela Rokaszewicza odeszło 4 radnych. Jak tłumaczą, chodzi o to, by PO odzyskało siłę i swoją tożsamość, ale będą wspierać włodarza miasta. Pytani o wybory samorządowe, a dokładniej o walkę o fotel prezydenta, dają jednak wymijające odpowiedzi.

– Powstaje klub PO w naszym mieście. Wynika to z kilku rzeczy, a najważniejszą jest czynnik sondażowy, że jesteśmy w stanie wygrać z PiS-em. Platforma się odbudowała i jesteśmy gotowi na zwycięstwo – mówi Michał Wnuk, który zostanie przewodniczącym klubu. Do tej pory przewodniczył KWW Rafaela Rokaszewicza, ale jak zapowiada złoży rezygnację.

Radoxim 5

W skład klubu PO wchodzą: Joanna Michałowska, Edyta Owczarek-Pręda, Bożena Czekańska-Smykalla, Sławomir Majewski i Michał Wnuk. Czworo z wymienionych radnych należało wcześniej do klubu Rokaszewicza. Czy będą nadal głosować zgodnie z radnymi prezydenta? Zapowiadają, że tak.

A co z wyborami prezydenckimi? Czy PO wystawi swojego kandydata na włodarza miasta? – Najpierw są wybory parlamentarne i zależy nam, aby w tych wyborach mieć silną reprezentację. Chodźcie z nami i dołączajcie do Platformy – namawiał podczas konferencji Michał Jaros, Przewodniczący Regionu Dolnośląskiego PO.

Wśród kandydatów na prezydenta Głogowa z PO coraz częściej wymienia się Łukasza Horbatowskiego. – Na dziś jestem wójtem gminy Kotla i tam mieszkańcy powierzyli mi pewne zadania, z których chcę się wywiązać. Ten klub PO jest stworzony w głogowskiej radzie miasta, abyśmy odzyskali naszą tożsamość. Na razie współpraca z panem Rokaszewiczem się układa – zapewnia Łukasz Horbatowski, szef struktur powiatowych PO.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się