Dzieje sięGłogów

Poznański: Elektryczne hulajnogi? Wypożyczalnia zgodna z prawem1 min na czytanie

Elektryczne hulajnogi wjeżdżają do Głogowa. Ile to kosztuje?

O tym, że w naszym mieście zaczęła funkcjonować wypożyczalnia elektrycznych hulajnóg już pisaliśmy. Nasi Czytelnicy zwracają jednak uwagę, że hulajnogi pozostawiane są wszędzie – na chodnikach, koło ławek. I właśnie to – czyli specjalne strefy postoju – trzeba jeszcze ustalić. W ratuszu doszło do spotkania z przedstawicielem wypożyczalni.

– Spotkaliśmy się z przedstawicielami tej firmy – potwierdza nam Piotr Poznański, zastępca prezydenta Głogowa. – Przez najbliższe tygodnie będziemy obserwować jak mieszkańcy naszego miasta wykorzystują te urządzenia, aby docelowo szukać jakiś rozwiązań. Jeżeli chodzi o przepisy prawa, to one pozwalają na lokowanie tego typu urządzeń na terenie miasta. Dziś jeszcze nie do końca jesteśmy w stanie stwierdzić, które miejsca mogą być dostosowane do ich pozostawiania – trzeba to uporządkować. Tych urządzeń jest 50, ale w ruchu mniej – dodaje.

Na stronie internetowej tej firmy jest instrukcja. “Uruchom aplikację QuickApp, poszukaj hulajnóg w pobliżu i sprawdź ich dostępność w danej lokalizacji. Skanujesz swoim telefonem kod QR, który znajduje się na kierownicy i gotowe!” – czytamy.

Ile kosztuje jazda taką hulajnogą? Start jest bezpłatny a każda kolejna minuta to wydatek 60 gr. Osiągają prędkość do 25 km/h, z kolei dystans, jaki będziemy mogli na nich pokonać wynosi do 45 km.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się