Dzieje sięGłogów

Pracownik kebaba uderzył młotkiem klienta. Jest akt oskarżenia1 min na czytanie

Była kłótnia, odebrane kababy i cios młotkiem w głowę!

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko sprzedawcy kebabów, który zaatakował klienta młotkiem. 48 – letniemu obywatelowi Bangladeszu.

To było głośne zdarzenie, 15 grudnia zeszłego roku w barze z kebabem przy al. Wolności wydarzyła się awantura między sprzedawcą a klientem. Trzeba przyznać, że klient ją prawdopodobnie sprowokował. Na filmie z monitoringu, który nam udostępniono, widać jak jest niezadowolony i zdenerwowany, jak rzuca w sprzedawcę podstawką na pieniądze. Nie wziął przygotowywanego dla niego kebaba, ale wychodząc kopnął nogą w stół i trzasnął drzwiami. Jego zachowanie tak wyprowadziło z równowagi sprzedawcę, że nie pozostał obojętny, ale… wybiegł za klientem.

Radoxim 5

Dopadł go już poza lokalem, na chodniku w centrum miasta, gdzie wydarzyły się wprost niewyobrażalne sceny – krew się polała, bo uderzył go młotkiem w głowę. Rannego klienta zabrała karetka pogotowia, a wezwani na miejsce policjanci zatrzymali sprzedawcę kebabów. Do sądu trafił już akt oskarżenia przeciwko mieszkającemu w Głogowie obywatelowi Bangladeszu Prokurator oskarżył go to, że dwukrotnie uderzył mężczyznę młotkiem w tył głowy powodując u niego lekkie obrażenia ciała.

– Jest to czyn traktowany jako przestępstwo prywatnoskargowe ścigane z oskarżenia prywatnego, lecz prokurator objął je ściganiem urzędu ze względu okoliczności i charakter popełnionego czynu – informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidia Tkaczyszyn. Wobec oskarżonego mężczyzny zastosowano zabezpieczenie majątkowe na poczet przyszłego zadośćuczynienia za doznaną krzywdę wysokości 5 tys. zł.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się