Dzieje sięGłogówKoronawirus

Prezes szpitala: Wszystkiego mamy pod dostatkiem. Pracownicy mogą czuć się bezpiecznie2 min na czytanie

Prezes szpitala: Wszystkiego mamy pod dostatkiem. Pracownicy mogą czuć się bezpiecznie

Otrzymaliśmy mejla z apelem o pomoc od pielęgniarek z Głogowskiego Szpitala Powiatowego w Głogowie. Mówią, że brakuje im m.in. maseczek i innych środków ochrony osobistej. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Edwarda Schmidta, prezesa szpitala. Dementuje te informacje. – Wszystkiego mamy pod dostatkiem – deklaruje.

Twierdzi, że to niesłuszne oskarżenia. – Oczywiście są pewne procedury, ale uważam, że pracownicy mogą czuć się bezpiecznie. Jesteśmy przygotowani, ale szykujemy się też na przyszłość. Staramy się pozyskać jeszcze więcej sprzętu, jeszcze więcej środków higieny – dodaje.

Radoxim 5

Przypomina, że każdy z pracowników szpitala może skorzystać również z internatu, który jest dla nich przygotowany. – Jeżeli macie obawy czy wrócić po służbie do domu, to zostańcie tam – radzi.

Stanowisko:

Zarząd Głogowskiego Szpitala Powiatowego sp. z o.o. stanowczo dementuje i zaprzecza, jakoby w szpitalu brakowało maseczek ochronnych, a personel był zmuszany do oszczędzania rękawiczek jednorazowego użytku.
Codziennie stany środków ochrony osobistej personelu są sprawdzane w całym szpitalu i na bieżąco uzupełniane –bądź z zapasów, które przezornie zostały zrobione – bądź z bieżących dostaw od firm, z którymi mamy podpisane umowy na dostawy. W żadnym z oddziałów nie brakuje ani maseczek ochronnych ani rękawiczek jednorazowego użytku. Dysponujemy w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym stałym zestawem specjalnych masek z filtrem FFP-3, kombinezonów ochronnych oraz rękawic, które zgodnie ze wskazaniami epidemiologicznymi powinny być stosowane podczas epidemii.

Nasz szpital nie jest ośrodkiem wytypowanym do leczenia chorych zakażonych koronawirusem i jako taki, posiada adekwatne do wyznaczonych zadań środki ochrony indywidualnej personelu.

W sytuacji, kiedy pojawi się u pacjenta podejrzenie zachorowania na COVID-19, zadaniem personelu jest uzgodnienie przyjęcia i transport chorego do wytypowanego szpitala zakaźnego. Z zachowaniem obowiązujących procedur, do których należy m.in. dekontaminacja środowiska, w którym chory przebywał. Na czas tych koniecznych działań przyjmowanie pacjentów w SOR zostaje zawieszone na kilka godzin.
Wszystkie obowiązujące w szpitalu procedury zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz posiadane środki ochrony osobistej są zgodne z obowiązującymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, a postępowanie w indywidualnych przypadkach uzgadniane z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.

Jeżeli ktokolwiek z personelu ma obawy związane z zakażeniem koronawirusem, do czasu pojawienia się wyników badań podejrzanego o zakażenie pacjenta, może skorzystać z pobytu w internacie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie, ul. Sportowa 1. Miejsce to zostało wyznaczone przez Starostę Głogowskiego dla wszystkich służb narażonych na zakażenie.

Nadmienić również należy, że personel SOR został przeszkolony z prawidłowego postępowania z pacjentem podejrzanym o zakażenie koronawirusem i zastosowania sprzętu ochrony osobistej adekwatnego do zagrożenia epidemiologicznego.

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się