Dzieje sięGłogówWizyta Prezydenta RP

Prezydent RP przyjedzie do Głogowa. Trwa ustalanie szczegółów wizyty2 min na czytanie

Prezydent RP przyjedzie do Głogowa. Trwa ustalanie szczegółów wizyty

Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz przed chwilą na swoim Facebooku poinformował, że w środę do naszego miasta przyjedzie Prezydent RP Andrzej Duda. Nie są jeszcze znane szczegóły wizyty, bo trwa ich ustalanie.

Na poniedziałek Rokaszewicz zwołał w tej sprawie konferencję prasową.

Warto przypomnieć, że prezydent Rafael Rokaszewicz zaprosił Prezydenta RP Andrzeja Dudę do Głogowa już w marcu, ale długo w tej sprawie nie otrzymywał odpowiedzi. Widać w końcu się doczekał.

Andrzej Duda zapowiedział kiedyś, że w trakcie swojej prezydentury odwiedzi wszystkie miasta i powiaty. Był już wielokrotnie w naszej okolicy, ale w Głogowie jeszcze nie.

Dlatego na początku stycznia radni Prawa i Sprawiedliwości wystosowali apel do prezydenta Rokaszewicza, aby zaprosił go do naszego miasta – bo taka jest procedura, że Prezydenta RP powinien zaprosić gospodarz miasta. Wtedy prezydent Rokaszewicz apel przyjął i przygotowywał odpowiedź.

Dziś już wiadomo, że zaproszenie zostało wysłane do kancelarii Prezydenta RP 14 marca. Prezydent Rokaszewicz poinformował w piśmie, że w jego mieście powstała „oddolna” inicjatywa mieszkańców i samorządowców, aby zaprosić go do Głogowa, więc byłoby zaszczytem, gdyby zaproszenie przyjął. Potem w kilku bardzo ładnych zdaniach opisał skomplikowaną historię miasta, które go zaprasza, kilka zdań o współczesności – największej hucie i odbudowanej starówce.

„Zachęcam zatem, aby Pan Prezydent odwiedzając miejscowości naszego kraju, zechciał również przybyć do Głogowa” – napisał Rafael Rokaszewicz w zaproszeniu, proponując dowolny, pasujący prezydentowi termin, ale informując, że z perspektywy samorządu Głogowa najlepszy byłby listopad, kiedy to po 74. latach w ruinie nastąpi otwarcie po odbudowie, przy wsparciu Unii Europejskiej, gmachu Teatru Miejskiego – co będzie wielkim wydarzeniem i przeżyciem dla mieszkańców – napisał. RED

Fot. KPRP/Jakub Szymczuk

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się