Dzieje sięFotoGłogów

Prezydent spotkał się z mieszkańcami i… się zaczęło. Za mało parkingów, lustro nie w tym miejscu i wiele innych uwag7 min na czytanie

Prezydent spotkał się z mieszkańcami i... się zaczęło. Za mało parkingów, lustro nie w tym miejscu i wiele innych uwag

Za nami ostatnie ze spotkań prezydenta z mieszkańcami. Zaczęło się od przeglądu miejskich inwestycji i zapowiedzi tego, co nas czeka w najbliższych miesiącach. Później głos zabrał Mariusz Bużdygan, komendant KPP w Głogowie. Mówił o tym, że przestępczość w mieści spada, jest coraz lepiej, ale…

Zawrzało w Sali Rajców, gdy do głosu dopuszczono ludzi. – Zróbcie coś z tym placem Tysiąclecia! – grzmiała jedna z kobiet siedzących w drugim rzędzie. – Tam za dnia nawet się przysiąść nie da. Panowie pod wpływem alkoholu okupują wszystkie ławki. Śmierdzi tam – patrzyła w stronę policji.

Kolejna z interwencji dotyczyła lustra na ulicy Długiej. – Przed rokiem byłam i apelowałam o lustro. Jest, ale nie w tym miejscu, co chciałam i gdzie jest słaba widoczność. Ma być przy wyjeździe w ulicę Kotlarską – było słychać.

Jeśli o drogach mowa to przy ulicy Sikorskiego jeździ ciężki transport, co też przeszkadza mieszkańcom, a na Starym Mieście zamknięcie ulicy tuż przed zabytkiem. – Może trzeba było poczekać z jej zamknięciem do czasu oddania ulicy Długiej? Zakończyłby się remont, to byłoby łatwiej, bo teraz trzeba jeździć slalomem – dorzucali.

I dokucza jeszcze zamknięty Plac Solny, gdzie wkrótce ma powstać nowy budynek deweloperski, bo dziki parking został zlikwidowany.– Człowiek jeździ jak głupi po całej starówce, bo nie ma gdzie zaparkować. Nawet jak podjechać bliżej klatki, aby rozładować zakupy czy wysadzić dzieci do domu. Zamknęli parking i będą stawiać blok – złościł się mężczyzna, który mieszka obok.

A prezydent szukał odpowiedzi na te wszystkie pytania. – Wasza opinia jest ważna. Po to są te spotkania, aby takie uwagi zgłaszać – mówił Rokaszewicz. I nie ukrywał, że ile by miejsc parkingowych nowych nie powstało, to ciągle będzie mało.
RED

Podziel się informacją ...
  • 34
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się