Dzieje sięGłogów

Profilaktyczne badania na raka szyi i głowy. Mogą z niego skorzystać mieszkańcy z całego województwa1 min na czytanie

Darmowe badania tarczycy w Głogowie. Rusza rejestracja pacjentów

Mieszkańcy województw dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego będą mogli bezpłatnie przebadać się na nowotwór głowy i szyi w ramach profilaktycznego programu „Daj sobie szansę” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Tym programem zostały objęte osoby należące do największej grupy ryzyka, czyli osoby w wieku 40-65 lat. Znajdują się w niej również: wieloletni palacze, nadużywające alkoholu oraz z podwyższonym ryzykiem zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego.

Przebadać powinni się również ci, u których przez ostatnie trzy tygodnie wystąpiły objawy nie związane z infekcją górnych dróg oddechowych: długotrwale utrzymująca się chrypka, ból ucha bez stanu zapalnego ucha środkowego, zawadzanie podczas połykania, narastający ból gardła, niegojąca się nadżerka w jamie ustnej, jednostronna niedrożność nosa lub krwawienie z nosa.

Rejestracja czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8-14 pod numerem telefonu: 503 414 178. Badania prowadzi klinika Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
AG

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się