Dzieje sięGłogów

Przejście podziemne przy zamku. Trzeba dołożyć1 min na czytanie

Trzy firmy chętne do budowy przejścia podziemnego koło mostu

Władze miasta zapewniają, że budowa przejścia podziemnego koło zamku nie jest zagrożona. Kiedy się rozpocznie? Wykonawca wciąż czeka na pozwolenie na budowę i od tego uzależniona jest dokładna data rozpoczęcia prac. Chociaż może w tym przypadku warto zapytać: Za ile?

Za dodatkowe 1 mln 244.000 zł. Radni będą na najbliższej sesji decydować, czy dołożyć tyle pieniędzy do inwestycji. Całość zadania wyniesie wtedy 6 mln 874 tys. złotych.

Zwiększenie tej kwoty wynika – jak uzasadnia to wykonawca prac – z drastycznego wzrostu cen stali, paliw oraz innych materiałów budowlanych oraz odpływu pracowników z Ukrainy oraz wynikającymi z tego zmianami rynku pracy. Przypomnijmy, że umowa z wykonawcą została podpisana w maju 2021 roku, a zdanie jest realizowane w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

– Po wniosku Wykonawcy przystąpiliśmy do negocjacji, tych spotkań było bardzo dużo. Ostatecznie ustaliliśmy, że wynagrodzenie wykonawcy zostanie zwiększone o 1 mln 244 tys. zł, czyli ponad połowę mniej niż pierwotnie wnioskował wykonawca. Prowadzenie tej inwestycji nie na majątku miasta, ale na majątku GDDKiA wymaga wielu uzgodnień z właścicielem, a to także wpływa na czas realizacji zadania. Inwestycja nie jest zagrożona i niebawem wejdziemy w etap prac budowlanych – mówi Piotr Poznański zastępca prezydenta Głogowa.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się