Dzieje sięFotoGłogów

Przeżyli ze sobą 50 lat! Jubilaci z Jerzmanowej, Kotli i Pęcławia [ZDJĘCIA]8 min na czytanie

Przeżyli ze sobą 50 lat! Jubilaci z Jerzmanowej, Kotli i Pęcławia [ZDJĘCIA] 33

Za nami kolejna uroczystość w miejskim ratuszu związana ze Złotymi Godami (26.04.). Tym razem gościli tam jubilaci z wiejskich gmin Jerzmanowa, Kotla i Pęcław.

– To wspaniały moment, kiedy możemy wam podziękować. Przeżyliście wspólnie nie jedną wspaniałą, ale i ciężką chwilę. Gratuluję wam, że się wspieraliście i mogliście liczyć na siebie. Dziękujemy za wspaniały bagaż włożony w życie społeczne – mówił Łukasz Horbatowski, wójt gminy Kotla.

Radoxim 5

– Chciałbym się odnieść do sportowego porównania, bo wasz wyczyn – 50 lat wspólnego życia – można porównać do maratonu. Wiem co mówię, bo też biegam – dodawał Artur Jurkowski, wójt gminy Pęcław.

A Lesław Golba, wójt gminy Jerzmanowa, obiecał, że osobiście raz jeszcze odwiedzili swoich jubilatów. – Chciałbym pani Irenie życzyć dużo zdrowia. Właśnie z tego względu nie może uczestniczyć w tej uroczystości z nami. Postaram się osobiście przyjechać do państwa, do Jaczowa i wam pogratulować – zapewniał.

Uhonorowani zostali: Urszula i Adam Bienia, Anna i Edward Drapała, Jarosława i Tadeusz Gryszkiewicz, Celina i Mieczysław Jurczenko, Lilianna i Jerzy Kaja, Zofia i Bronisław Konopscy, Halina i Michał Markowicz, Stanisława i Lucjan Skrobuk, Danuta i Jan Ślubowscy, Kazimiera i Stanisław Tamborscy, Lucyna i Bronisław Tatarynowicz, Joanna i Eugeniusz Tryka, Krystyna i Eugeniusz Rokaszewicz, Irena i Tadeusz Bartuś (gm. Jerzmanowa), Maria i Jan Kardaś (gm. Pęcław), Regina i Ryszard Wawrzyniak (gm. Kotla), Krystyna i Jan Filipowicz (gm. Kotla), Anna i Marian Foterek (gm. Kotla) oraz Antonina i Józef Kwiatkowscy.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się