Dzieje sięFotoGłogów

Przyjechali z całej Polski, by biegać z Jurkiem Górskim! [ZDJĘCIA]8 min na czytanie

Przyjechali z całej Polski, by biegać z Jurkiem Górskim! [ZDJĘCIA] 11

Za nami pierwsze rozstrzygnięcia w Crossie Straceńców, który trwa na torze motocrossowym na Górkowie. Oj, co tam się dzieje! Setki osób stawiło się, by pokonać trasę jednego z najcięższych takich biegów w Polsce. Jerzy Górski podkreśla, że w czasie epidemii, nie liczy się wcale frekwencja. – A to, abyśmy kontynuowali tradycję, biegali i świetnie się bawili – zaznaczał w rozmowie z nami organizator.

Najpierw na trasę, gdzie zwykle jeździ się motocyklami, wbiegły sztafety, później dzieci i młodzież w ramach Crossu Małego Straceńca. Biegły całe rodziny – dzieci, rodzice i dziadkowie. Była to naprawdę świetna impreza. Uśmiechy od ucha do ucha. – Na mecie było wielkie zamieszanie. Biegliśmy razem z córką. Trasa była ciężka. Startujemy pierwszy raz. Staramy się uprawiać sport każdego dnia. Co prawda częściej jeździmy na rowerze niż biegamy – mówili Krzysztof (41 l.) i Wiktoria (4 l.) z Głogowa.

Olaf (10 l.) przyjechał tutaj z Lwówka Śląskiego – po raz piąty. Ich ściągnęła postać Jerzego Górskiego. Opowiadają, że najpierw przeczytali książkę o naszym bohaterze, później byli w kinie na filmie. Zdecydowali się sprawdzić w crossie. – Poznaliśmy Jurka, przyjeżdżamy czasem również na treningi. Jest dla nas wielką postacią, która powinna być przykładem tego, że w życiu nie można się poddawać. Należy dawać z siebie jak najwięcej – mówiła mama Żaneta. Przed nami kolejne biegi na dystansie 5, 10 i 15 km. Wyniki wkrótce.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się