Dzieje sięFotoGłogów

Punkt w klubie Mayday po kontroli NFZ-tu. Borecki: czekamy na szczepionki3 min na czytanie

Punkt w klubie Mayday po kontroli NFZ-tu. Borecki: czekamy na szczepionki 12

W klubie Mayday powstał punkty szczepień powszechnych. Dziś (26.04.) odbyła się tam wizytacja Narodowego Funduszu Zdrowia. Udział w niej wzięli przedstawiciele ratusza i Głogowskiego Szpitala Powiatowego, który będzie obsługiwał ten punkt.

– Jest to zespół kontrolny, który sprawdza tego typu punkty na Dolnym Śląsku. Ten punkt zyskał akceptację, więc zostaliśmy zgłoszeni do centralnego rejestru punktów wykonujących szczepienia powszechne – mówi Wojciech Borecki, zastępca prezydenta miasta.

Będzie tutaj wykonywanych maksymalnie 500 szczepień na dobę. – Wyposażenie klubu w sprzęt komputerowy i medyczny kosztował miasto około 30 tys. zł. Wytyczne NFZ-tu są takie, że możemy się starać o 5 tys. zł zwrotu poniesionych nakładów i na pewno to zrobimy – wylicza Borecki.

Jeszcze nie wiadomo dokładnie, kiedy rozpoczną się tam szczepienia. Zapisy trwają (pod numerem telefonu – infolinia 989). Pierwsze osoby otrzymały już termin – w drugiej połowie maja. Aby tak się stało, to muszą do Głogowa dotrzeć jeszcze szczepionki. – Przewidujemy, że ten punkt będzie czynny tak długo, jak będzie tylko potrzeba. Jesteśmy gotowi. Czekamy na szczepionki, które według zapewnień rządzących, mają pojawić się w pierwszej połowie maja – dodaje.
RED

Podziel się informacją ...
  • 18
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się