Dzieje sięGłogów

Radny Majewski ostro o PiS: Dostaliśmy ochłapy, gdzie był poseł Zubowski?1 min na czytanie

Radni zagłosowali za podwyżkami za śmieci. Drożej będzie od 1 lipca 17

Podczas dzisiejsze sesji (31.05.) radny Sławomir Majewski wszedł na mównicę i się zaczęło. Najpierw wytknął remont parku Sapera. – Bacznie obserwuje to co się dzieje w parku Sapera. Mam pewne uwagi. Zastanawiam się czy to nie kolejny bubel, który pozostawił nam poprzednik – prezydent z Prawa i Sprawiedliwości. Co z oświetleniem w tym parku? Czy te lampy trafią na złom? – mówił.

Bo oświetlenie wykonali poprzednicy. – Ile w pierwszym etapie kosztowało oświetlenie w tym parku? Oczekuję odpowiedzi – dodawał.

Potem zwracał uwagę na pieniądze, które miasto dostało z Polskiego Ładu. Chodzi o blisko 30 mln zł m.in. na hospicjum, budowę ronda czy przebudowę kina Jubilat. – Odnośnie tych dużych pieniędzy, które otrzymaliśmy. Oczywiście cieszę się, bo służy to mieszkańcom. Ale patrząc na te dwie poprzednie edycje, to Głogów stracił grube miliony. Porównujemy dwa miasta. Lubin dostał w tym czasie ponad 45 mln zł i dostanie jeszcze 16 mln zł na stadion lekkoatletyczny. Głogów dostał ochłapy. Dostaliśmy tylko 5 mln zł. Teraz? Jest trochę lepiej, ale i tak jesteśmy w tyle. Lubin dostał 35 mln zł, my 30 mln. Pytam się – gdzie pan poseł był przy pierwszej edycji? Gdzie był wtedy? – pytał. I zastanawiał się ile miasto straciło na Polskim Ładzie. – Oni jedną ręką dają, drugą wyciągają od nas pieniądze – rzucał.

Proponował, aby w nowym rozdaniu starać się o dofinansowanie na budowę nowego stadionu. – Trzymałem kciuki za Chrobrego. Co by się stało, gdyby Chrobry awansował do Ekstraklasy? Przecież nie mielibyśmy gdzie grać – kończył Majewski.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się