Dzieje sięGłogów

ROD Przylesie w Kulowie dostało dotację od miasta na siłownię pod chmurką1 min na czytanie

Boom na działki rekreacyjne. Właśnie tam głogowianie coraz częściej spędzają wolny czas 4

Miasto, jak co roku, wygospodarowało w swoim budżecie 100 tys. zł dotacji dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Cześć z tej kwoty trafi ponownie do Kulowa. – Tutaj większość z działek posiadają mieszkańcy Głogowa – nie ukrywa Łukasz Horbatowski, wójt gminy Kotla.

Tym razem dofinansowany został ROD Przylesie. Ten najmniejszy z czterech ogrodów, które się tam znajdują – wszystkie to ponad tysiąc działek w jednym miejscu. – U nas jest ich 186 – wylicza prezes Grzegorz Płatek, który chwali się, że realizują tam program “Żyj zgodnie z naturą”. – W jego ramach zagospodarowaliśmy tereny zielone, utworzyliśmy tablice informacyjne dotyczące otaczającej nas przyrody czy postawiliśmy salę spotkań dla dzieci i młodzieży. Mamy też boisko sportowe – wymienia.

Radoxim 5

Będzie też siłowania zewnętrzna. Na ten właśnie cel zostanie przeznaczone 20 tys. zł dotacji z miasta. – Oczywiście niezbędny jest też wkład własny w kwocie 5 tys. zł, bo teren trzeba utwardzić, potem obsadzić. Za pieniądze z miasta zostaną zakupione urządzenia. Dla nas to duże wsparcie – dodaje Płatek. Zapewnia, że zainteresowanie siłownią na pewno będzie spore, bo chcą z niej korzystać starsi i młodsi działkowicze.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się