Dzieje sięFotoGłogów

Rozdali nagrody za jesienne kapelusze. Nowa moda w Głogowie?4 min na czytanie

Było kolorowo i jesiennie. Choć przypruszył już śnieg, kapelusze przyzdobione kasztanami, barwnymi liśćmi i innymi darami jesieni okazały się modne w tym sezonie. Ich autorzy zostali dziś nagrodzeni.

Kapelusze przygotowali uczniowie głogowskich szkół. Były meloniki, cylindry i czarodziejskie czapki, a wszystkie łączyło nawiązanie do złotej jesieni w całej swej krasie. Nakrycia głowy wykonali uczniowie szkół podstawowych klas II i III. Wszystko to w ramach I powiatowego konkursu „Jesienny kapelusz”

– Wspaniałe prace, bardzo trudne do oceny – mówiła nauczycielka i organizatorka konkursu Kinga Borodaj – ale co jest najważniejsze? Co było celem tego konkursu? Rozwijanie zdolności plastycznych i kreatywności wśród uczniów – zaznaczyła i podziękowała Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej za ufundowanie nagród.

Konkurs został podzielony na dwie kategorie – dla klas II i dla klas III. Choć wybór był trudny, jury spośród 30 uczestników wyłoniło zwycięzców i wyróżnienia. Wśród klas II byli to: pierwsze miejsce zajęła Michalina Stachowska, drugie miejsce Iga Marciniak, a trzecie Oskar Kazimierowicz. W kategorii klas III pierwsze miejsce Patrycja Piotrowska, drugie Nadia Graczyk, trzecie miejsce Julian Stein. Laureatom pogratulowała organizatorka Kinga Borodaj i dyrektor Małgorzata Nowakowska.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się