Dzieje sięGłogów

Ruszyły prace na odcinku trasy S3. Miesiąc opóźnienia2 min na czytanie

Ruszyły prace na odcinku trasy S3. Miesiąc opóźnienia

Prace miały się rozpocząć w połowie marca, gdy kończył się tzw. sezon zimowy. Nic takiego się jednak nie zdarzyło. Jednak w minioną środę (1 kwietnia) pojawił się tam sprzęt. Jak się dowiedzieliśmy, nowy wykonawca rozpoczął roboty.

W informacji na stronie dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad czytamy, że w tzw. okresie zimowym trwały prace dokumentacyjne i podpisywane były umowy z podwykonawcami. – Wykonawca rozpoczął już prace zasadnicze w terenie – informuje Magdalena Szumiata, rzeczniczka dolnośląskiego oddziału GDDKiA. – Trwa m. in. frezowanie nawierzchni, prowadzone są prace na obiektach mostowych, a na drodze technologicznej przygotowywany jest odcinek próbny.

Jak dodaje rzeczniczka, roboty te mają doprowadzić do „planowanego w połowie roku przełożenia ruchu z drogi tymczasowej na co najmniej jedną jezdnię trasy głównej S3, pomiędzy węzłami Polkowice i Lubin Północ”. Poza budową jezdni, pasów awaryjnych oraz węzłów: Kaźmierzów, Polkowice i Lubin Północ, wykonawca musi m.in. dokończyć budowę 25 obiektów inżynierskich i wykonać systemy odwodnienia. Wszystkie roboty mają się zakończyć w drugim kwartale 2021 roku. Wartość umowy to około 228,4 mln zł.

Przypomnijmy, że ta inwestycja jest trzecim zadaniem w ramach zaprojektowania i wybudowania drogi ekspresowej S-3 Nowa Sól – Legnica (A4), tj. od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ, o długości około 14 km. Pierwotnie miała być zrealizowana w latach 2015 – 2018. Umowę z pierwszym wykonawcą podpisano w grudniu 2014 r., a rozwiązano w kwietniu 2019 r. Powodem było to, że konsorcjum firm „mimo wielokrotnych wezwań nie realizowało prac objętych kontraktem”. Ponadto wykonawca nie regulował płatności m.in. wobec podwykonawców i dostawców materiałów.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się