Dni Głogowa 2019Dzieje sięGłogów

Rynkiem zawładnęły dzieci. Moc atrakcji czeka pod ratuszem14 min na czytanie

Rynkiem zawładnęły dzieci. Moc atrakcji czeka pod ratuszem

Rodzice, nie zwlekajcie! Zabierzcie maluchy na głogowskie stare miasto, gdzie przy ratuszu w najlepsze trwa zabawa. Dmuchańce dla najmłodszych, trampoliny, do których ustawiają się kolejki, to standard, ale cieszą się dużym powodzeniem. Są miejsca na stoiskach do malowania, rysowania, co cieszy dzieci. I można sobie pomalować buźkę. W kotka na przykład. Specjalną atrakcją są ekologiczne torby, które można samodzielnie przyozdobić swoimi rysunkami – celuje w tym Suez i TBS. Na stoisku Chrobrego można zostać małym grafficiarzem i swoją torbę przygotować przy użyciu szablonu i farby w sprayu.

Dla małych miłośników wlasnoręcznych robótek jest stoisko z klockami Lego, a ci nieco ambitniejsi mogą spróbować skonstruować maszynę strowaną komputerem. Dziewczynki zaś mają do dyspozycji gałganki, wełnę i z nich zrobić własną, niepowtarzalną lalkę.

Sportowcy mogą z Chrobrym spróbować treningu piłkarskiego, albo porzucać do kosza. Nie martwcie się, że jest gorąco, bo nasze wodociągi przygotowały stoisko z wodą z owocami za darmo. Można pić do woli. Nieco z tyłu stoi nowiuśki miejski autobus, trzeba go zobaczyć w środku, dorośli dowiedzą się nieco o zmianach w komunikacji, a ci młodsi dostaną jakieś cukierki. Słodyczy zresztą jest sporo.

Gra muzyka, na wietrzyku kiwają się balony, myszka Miki przybija piątki. Festyn kręci się na całego co najmniej do godz. 16.00. Może się dla Was przedłużyć.

Warto też zauważyć jeszcze jedno stoisko. Z wielką Skarboną w kształcie serca. Znajomą zapewne z wcześniejszej akcji. Trwa bowiem zbiórka pieniędzy na budowę głogowskiego hospicjum. Tam też warto wrzucić choć jeden serdeczny grosik.

Podziel się informacją ...

Zobacz inne