Dzieje sięGłogów

Siedmiu nietrzeźwych w… dwa dni! Policja kontroluje kierowców i rowerzystów1 min na czytanie

Siedmiu nietrzeźwych w... dwa dni! Policja kontroluje kierowców i rowerzystów

Policyjny patrol pełniący służbę w jednej z miejscowości na terenie powiatu głogowskiego dokonał kontroli dziwnie zachowującego się kierowcy volkswagena. Okazało się, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

– To jednak nie odosobniony przypadek – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie. – Takich rowerzystów i kierujących pojazdami w ostatnim okresie było więcej. Tylko ostatnie dwa dni to 7 nietrzeźwych kierowców, którzy zapomnieli o bezpieczeństwie i odpowiedzialności – dodaje.

Radoxim 5

Za przestępstwo jazdy pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

– Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Każda osoba siadająca za kierownicą pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stanowi zagrożenie dla siebie oraz dla życia i zdrowia innych użytkowników drogi – apeluje.
RED
fot. KPP Głogów

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się