Dzieje sięGłogów

Śledztwo umorzone. Prokurator: prezydenta Głogowa nie popełnił przestępstwa1 min na czytanie

Śledztwo umorzone. Prokurator: prezydenta Głogowa nie popełnił przestępstwa

Prokurator odmówił wszczęcia postępowania przeciwko prezydentowi Głogowa. Według niego nie popełnił przestępstwa pozując do zdjęć z młodymi artystkami na rusztowaniu, a bez kasków. Bez kasku na zdjęciu był zarówno prezydent Rafael Rokaszewicz, jak i dwie studentki z Akademii Sztuk Pięknych, które ręcznie malowały część elewacji odbudowywanego teatru.

Prezydent pochwalił się zdjęciem na Facebooku, myślał, że to będzie taka ciekawostka, ale okazało się, że oprócz pochwał posypał się na niego także grad krytyki – za to, że studentki pracują na rusztowaniu kilka metrów nad ziemią, a bez specjalnych szelek i bez kasków. Cześć internautów była tym zbulwersowana, bo to przecież niebezpieczne i wbrew przepisom, natomiast radny powiatowy Andrzej Radomski poszedł dalej i złożył do prokuratury zawiadomienie na prezydenta, że naraził zdrowie i życie studentek.

Prokurator nie stwierdził znamion przestępstwa, gdyż po pierwsze na terenie tej inwestycji prace wykonuje podwykonawca i ona za wszystko odpowiada. Po drugie prokurator nie dopatrzył się popełnienia przestępstwa przez prezydenta, gdyż nie stwierdził jego bezpośredniego działania w celu narażenia zdrowia i życia studentek. Prokurator uznał jedynie, że mogło tu zostać popełnione wykroczenie i przesłał materiały do Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu.
DN

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się