Dzieje sięGłogów

Śmierdzący problem w parku i kupa wstydu2 min na czytanie

Śmierdzący problem w parku.

– Ile można o tym trąbić? – zastanawia się nasz Czytelnik, który w mediach już wiele razy czytał o tym, że właściciele psów nie sprzątają po swoich czworonogach kup na bulwarze Nadodrzańskim. Ale nie tylko tam. – Park przy ulicy Budowlanych wygląda strasznie. Trawą lepiej nie chodzić, bo gwarantuję, że wdepniecie w kupę – uprzedza.

W parku oczywiście są liczne tabliczki informujące o tym, że po swoim psie należy sprzątać – na nich hasła w czerwonym kolorze: Posprzątaj po swoim psie. – Co z tego skoro nadal nie wszyscy potrafią czytać ze zrozumieniem. A może za grosz w nich kultury? – zastanawia się, bo wciąż mu trudno zrozumieć takie zachowanie. – Biegają tam małe dzieci. Tyle się mówi o różnych chorobach. Dzieci nie patrzą, dotkną i mogą być z tego duże problemy – apeluje. – Właścicielom psów nie da się zwrócić uwagi. Dla nich to normalne, że jak pies nasra na trawnik, to nie trzeba tego posprzątać. Ciekawe czy tak w domu też mają. Aż strach pomyśleć jak wyglądają ich toalety – zauważa.

Radoxim 5

Zgodnie z art. 4 ustawy z 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każda osoba wyprowadzająca zwierzę domowe na spacer jest zobowiązana do ochrony terenów przeznaczonych do wspólnego użytku przed zanieczyszczeniami, na przykład psimi odchodami.

Nieprzestrzeganie przepisu grozi otrzymaniem mandatu w wysokości do 500 złotych. Jedynie osoby niepełnosprawne oraz opiekunowie psów będących w służbie policji są zwolnione z tego obowiązku. Tyle, że policjantów za łamanie tego prawa wlepiających mandaty ze świecą szukać.

A warto przypomnieć, że kupę pieska można wrzucić do najbliższego kosza na śmieci. Nie potrzeba już do tego specjalnych kontenerów. – Kupa psa należy do właściciela tego pasa i jego obowiązkiem jest posprzątać – zauważa Marta Dytwińska-Gawrońska, rzeczniczka prezydenta miasta Głogowa. – Zawsze można zabrać ją ze sobą i spuścić w domowej toalecie – radzi. Bo ile już można prosić, ile można błagać o zachowanie czystości w miejscach publicznych. Jak się okazuje niewiele to daje. Ten kto ma kulturę… posprząta po psie.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się