Dzieje sięFotoGłogów

Solidarni ze służbami mundurowymi. “Oni bronią naszą granicę przed reżimem Łukaszenki i Putina [ZDJĘCIA]7 min na czytanie

Solidarni ze służbami mundurowymi. "Oni bronią naszą granicę przed reżimem Łukaszenki i Putina [ZDJĘCIA]

– Przyszliśmy pokazać jedność z ludźmi, którzy bronią naszą granicę przed reżimem Łukaszenki i Putina – mówił Mariusz Jabłoński ze stowarzyszenia Patriotyczny Głogów w piątkowy wieczór (19.11.) pod miejskim ratuszem, gdzie zorganizowali akcję „Murem za polskim mundurem” solidaryzując się tym samym z żołnierzami, policjantami czy pracownikami straży granicznej. A chodzi oczywiście o konflikt migracyjny na granicy sąsiednich przecież krajów: Polski i Białorusi. Właśnie tam, od kilku tygodni, polskie służby bronią naszej granicy – granicy Unii Europejskiej – przed nielegalnym przemytem imigrantów.

Uczestnicy tej akcji mieli ze sobą narodowe flagi. Wznieśli również transparenty a na nich hasła nawołujące do szacunku wobec właśnie polskiego munduru. Odśpiewano też hymn. Nie zabrakło rekwizytu, czyli granicznego szlabanu. Przyszło kilkadziesiąt osób. Zwracali uwagę na to, że przecież na granicy służą również głogowianie. – Z tego co wiemy jest tam kilka osób. W tym nasz kolega ze stowarzyszenia. Słyszymy jaka jest nagonka na ludzi wykonywających swoje obowiązki. Tych, którzy przysięgali strzec naszej granicy. Oni to robią, bo to ich praca, ale zarazem misja oraz służba. Niestety zdarzają się w naszym kraju jeszcze dziwne głosy oskarżające służby mundurowe o wyssane z palca bzdury: wyzywa się żołnierzy od morderców – to jest niedopuszczalne. Państwo musi użyć wszelkich sposobów, aby to wytrzebić – apelował do władz. Zresztą stowarzyszenie napisało list adresowany do premiera Mateusza Morawieckiego a także do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. O dostarczenie tego pisma poproszą posła Wojciecha Zubowskiego (PiS).

– Jakoś osoby szkalujące polski mundur nie podkreślają tego, że nasi funkcjonariusze z orzełkiem na czapce często doznają uszczerbku na zdrowiu. W naszym stowarzyszeniu działa grupa historyczna, która wkłada mundury Wojska Polskiego – ten mundur od wieków nasiąkał krwią polskich bohaterów – zaznaczał Jabłoński namawiając do szacunku polskiego munduru. I mają nadzieję na to, że konflikt na granicy jak najszybciej się zakończy. Zobacz nagranie z akcji przed ratuszem: TUTAJ.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się