Dzieje sięGłogów

Spotkały się w Madrycie. Głogowianka Małgorzata Kierzkowska miała prezent1 min na czytanie

Spotkały się w Madrycie. Głogowianka Małgorzata Kierzkowska miała prezent

W Madrycie małżonka prezydenta RP spotkała się z dyrektorami polskich szkół w Hiszpanii.
 
– Podczas wizyt zagranicznych odwiedzam wiele szkół polskich i jestem pełna uznania dla nauczycieli polonijnych – mówiła Agata Kornhauser–Duda, podkreślając, że zdaje sobie sprawę, jak wiele wysiłku wymaga praca polskich nauczycieli poza granicami kraju. To praca, którą podejmują dodatkowo, poza swoimi codziennymi obowiązkami zawodowymi.
 
– Za każdym razem, kiedy odwiedzam placówki czy rozmawiam z uczniami i nauczycielami, jestem pod wrażeniem niezwykłej pomysłowości i kreatywności pedagogów oraz ich zaangażowania w pracę – akcentowała, zaznaczając, że wie, jak dużym wyzwaniem jest mobilizacja i zachęcenie młodzieży do dodatkowej nauki poza obowiązkowym systemem nauczania kraju, w którym się znajdują.

Udział w tym spotkaniu wzięła głogowianka Małgorzata Kierzkowska. Przygotowała nawet upominek dla małżonki prezydenta Andrzeja Dudy związany oczywiście z Głogowem. Warto przypomnieć, że głogowianka została uhonorowana “Odznaką Honorowej Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej”. To prezes Stowarzyszenia Polaków w Hiszpanii “Orzeł Biały”. To najstarsze stowarzyszenie na terenie Hiszpanii, działające od 27 lat. Jest też dyrektorem Szkoły Polskiej im. Czesława Miłosza w Madrycie, ambasadorem Fundacji Pokoju Wojciecha Siudmaka “Wieczna Miłość”.
RED
fot. KPRP

Radoxim 5

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się