Dzieje sięGłogów

Spotkania z książką górską w ramach 28. Głogowskich Konfrontacji Literackich1 min na czytanie

Spotkania z książką górską w ramach 28. Głogowskich Konfrontacji Literackich

W ramach 28. Głogowskich Konfrontacji Literackich odbędą się dwa spotkania związane z literaturą górską. W czwartek (21.10.) gośćmi głogowskiej biblioteki przy ul. Jedności Robotniczej 15 będzie Katarzyna Zdanowicz, autorka zbioru wywiadów z żonami i partnerkami himalaistów – „Zawsze mówi, że wróci” oraz Agata Komosa-Styczeń, autorka książki „Taterniczki”.

O godz. 18.00 z czytelnikami spotka się Katarzyna Zdanowicz, dziennikarka telewizyjna, autorka książki „Zawsze mówi, że wróci”. Autorka w swoich rozmowach z żonami himalaistów wyciąga na światło dzienne tę stronę wypraw wysokogórskich, której na co dzień nie dostrzegamy. Z zapartym tchem śledząc walkę współczesnych herosów o sławę i przejście do historii, zwykle nie myślimy o ich rodzinach, które zostały w domu i drżą o swoich bliskich

Natomiast o godz. 19.00 o swojej książce „Taterniczki” opowie Agata Komosa-Styczeń, dziennikarka i redaktorka, podróżniczka, miłośniczka górskich wypraw, która na swoim koncie ma dwa pięciotysięczniki. Autorka opowie m.in. o pierwszych polskich taterniczkach i tym, jak zmieniało się podejście do kobiecego wspinania.

Na oba spotkania wstęp jest wolny.
RED
źródło: DGL News

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się