Dzieje sięGłogów

Stacja ładowania aut elektrycznych stanie na głogowskiej starówce… Tylko takich aut u nas niewiele2 min na czytanie

Stacja ładowania aut elektrycznych stanie na głogowskiej starówce... Tylko takich aut u nas niewiele

Tauron postawi w Głogowie stację ładowania samochód elektrycznych. Firma musi liczyć na przyjezdnych, bo jeżeli brałaby pod uwagę tylko mieszkańców naszego powiatu, którzy auta elektryczne już mają, to mogłaby się mocno przeliczyć. 

W naszym powiecie zarejestrowanych jest zaledwie 9 aut elektrycznych i 69 hybryd. Ale przecież nie każda hybryda jest typu plug-in, czyli taka, którą można doładować. Zwykle to po prostu hybrydy wykorzystujące silnik spalinowy i elektryczny, które stacji ładowania nie potrzebują. Można jednak wierzyć, że rozwój sieci stacji ładowania spowoduje, że coraz więcej osób będzie się przesiadało do aut elektrycznych. Teraz jeszcze dość drogich w stosunku do spalinowych. Ale czego się nie robi dla środowiska. 

I chyba z takiego założenia wyszła firma Tauron. Postawi w naszym mieście stację ładowania przy ulicy Starowawłowej. Zrobi to w ramach projekt pod nazwą OPERATOR II, który zakłada posiadanie sieci ponad 150 własnych stacji ładowania aut elektrycznych w Polsce oraz kompletny system do zarządzania elektromobilnością. Poza budową własnej dedykowanej sieci stacji ładowania, TAURON przygotowuje również kompleksową ofertę dla klientów, od projektu i budowy stacji po zarządzanie infrastrukturą wraz z systemami płatniczymi.

– Branża energetyczna jest w fazie intensywnych zmian. Jednym z kluczowych procesów jest wykorzystanie energii elektrycznej do zasilania transportu. W TAURONIE korzystamy z usług specjalistów, którzy pracują nad tym, by sprostać zmieniającym się potrzebom klientów. – tak zaangażowanie firmy w projekty rozwojowe podsumowuje Filip Grzegorczyk, prezes TAURON Polska Energia.

Celem projektu, którego realizacja zaplanowana jest do końca 2020 roku, jest budowa 97 stacji ładowania prądem zmiennym (AC) oraz 21 stacji ładowania prądem stałym (DC). Oznacza to, że po zakończeniu projektu OPERATOR II, TAURON będzie dysponował siecią ponad 150 własnych stacji ładowania. Powyższe pozwoli na swobodne przemieszczanie się pojazdami elektrycznymi po całym terenie TAURON. Dodatkowo, w trzecim kwartale 2019 roku TAURON rozpocznie świadczenie odpłatnych usług ładowania. W budowanej ofercie z obszaru elektromobilności pojawi się między innymi sprzedaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych, świadczenie usług SaaS (Software as a Service) dla posiadaczy własnych stacji ładowania, a także kompleksowe rozwiązania związanie z obszaru e-mobility. Opr. RED

fot: Tauron 

żródło: Tauron

Podziel się informacją ...
  • 89
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się