Dzieje sięGłogów

Strajk kobiet? Stanowisko Kościoła: „Prawo do życia jest podstawowym prawem człowieka”1 min na czytanie

Mniej strajkujących na ulicach. Co dalej? 3

Dziś (2.02.) kolejny marsz kobiet, które skrzyknęły się w internecie. O godz. 20 ruszą spod ratusza. Protestują, bo domagają się prawa wyboru. Ich zdaniem, decyzją Trybunału Konstytucyjnego, zostało ono ograniczone. Pisaliśmy o tym: TUTAJ. Będą miały transparenty i hasła – jednym z nich, pojawiającym się w sieci, jest “Nie pozwólmy, żeby religijni fanatycy i rząd decydowali o naszym życiu”.

Właśnie dlatego o komentarz w tej sprawie poprosiliśmy przedstawicieli Kościoła Katolickiego. Ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, odsyła nas do komunikatu Episkopatu. ” Mówienie o tzw. kompromisie prawnym w sprawie ochrony życia jest fałszowaniem rzeczywistości, ponieważ pomija się w nim najważniejszą, trzecią stronę sporu, czyli dzieci nienarodzone oraz ich niezbywalne prawo do życia” – napisał w nim przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Episkopatu zaznaczył, że „prawo do życia jest podstawowym prawem człowieka, zawsze przysługuje mu pierwszeństwo przed prawem wyboru, gdyż żaden człowiek nie może autorytatywnie dopuszczać możliwości zabijania drugiego”.

Abp Gądecki podziękował również środowiskom obrońców życia, którzy „podejmują starania w celu promocji i ochrony życia nienarodzonych”. „Środowiska te są głosem tysięcy dzieci w łonach matek, których życie znajduje się w niebezpieczeństwie. Są oni głosem naturalnego rozumu, który konsekwentnie, wbrew ideologicznemu konformizmowi i oportunizmowi, staje w obronie ludzkiego życia w każdej fazie jego rozwoju” – czytamy w oświadczeniu.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się