Dzieje sięGłogów

Strażacy ochotnicy z wójtem starali się o nowy wóz. Będzie!2 min na czytanie

Ochotnicy z Kotli czekają na nowy wóz. W jego zakupie pomoże miasto

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej opublikowała listę jednostek OSP, do których trafią nowe wozy. Do OSP w Kotli trafi średni samochód ratowniczo-gaśniczy, powiększając kolejny raz pulę wozów, o które wzbogaciły się jednostki ochotniczej straży pożarnej z naszego regionu w ostatnich latach.

O ten samochód strażacy wraz z wójtem Łukaszem Horbatowski starali się od wielu miesięcy. Pomoc zadeklarował głogowski ratusz, który wesprze ich kwotą 50 tys. zł. – Każdego roku miasto pomaga w zakupach sprzętu dla Państwowej Straży Pożarnej, ale także corocznie wspiera zakupy dla OSP z terenu naszego powiatu. Miejskim programem wsparcia dla OSP objęte zostały już jednostki z Serbów i Ruszowic. W ubiegłym roku – OSP Dobrzejowice. Zawsze jest to wsparcie w wysokości 50 tysięcy złotych na zakup nowoczesnych wozów. W tym roku OSP z gminy Kotla, a w przyszłych latach – OSP z gminy Jerzmanowa i Pęcław. Wspieramy, bo chodzi o bezpieczeństwo naszych mieszkańców, bo jak wiemy to właśnie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych pomagają w akcjach na terenie Głogowa: przy silnych wiatrach, kolizjach, klęskach żywiołowych, a nie tylko przy pożarach. Strażacy są zawsze, gdy są potrzebni. Więc w dowód wdzięczności, ale też w trosce o komfort ich pracy – dotujemy działalność OSP poprzez wsparcie na zakup sprzętu dla nich – mówił kilka tygodni temu Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Nowy wóz będzie kosztował w granicach 900 tys. zł. W budżecie gminy Kotla zabezpieczono na ten cel 100 tys. zł. Oczywiście niezbędna będzie dotacja z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. – Byliśmy z komendantem gminnym w Warszawie, gdzie przedstawiliśmy nasze potrzeby. Rozmawialiśmy o zakupie tego samochodu –mówi wójt Łukasz Horbatowski. Już wiadomo, że wóz dla nich znalazł się na oficjalnej liście z rządowym dofinansowaniem.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się