Dzieje sięGłogów

Sukces studentów PWSZ w Głogowie w ogólnopolskim konkursie1 min na czytanie

Sukces studentów PWSZ w Głogowie w ogólnopolskim konkursie

Emilia Duda i Karol Kołtowski, studenci trzeciego roku automatyki i robotyki w PWSZ w Głogowie, dostali podziękowania za udział w ogólnopolskim konkursie pod hasłem „Stwórz stanowisko edukacyjne w oprogramowaniu Simultus”. Co to oznacza? Emilia starała nam się to wszystko przetłumaczyć z języka inżynieryjnego na potoczny, by było łatwiej to zrozumieć.

– Przygotowaliśmy zaawansowany projekt stanowiska edukacyjnego. Wykonaliśmy rysunki w programie AutoCad, poznaliśmy również program Simultus. I jeszcze napisaliśmy program do sterowania, ale co najtrudniejsze – zintegrowaliśmy te wszystkie programy – wymienia absolwentka trzeciego roku automatyki i robotyki na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Dzięki temu można było przeprowadzić symulację pracy tego stanowiska w czasie rzeczywistym. Nie wygrali tego konkursu, ale ich projekt został bardzo wysoko oceniony. Dlatego są z niego zadowoleni.

– Kosztowało nas to wiele wyrzeczeń – nie ukrywa Karol, bo przecież projektować to stanowisko trzeba było w wakacje. Kiedy znajomi spędzali wolny czas w kinie czy na basenie, oni intensywnie pracowali. W nagrodę otrzymali elektroniczne gadżety. – Choć nie o nagrody chodziło. Raczej o kolejne doświadczenie. Było warto – są zgodni. Gratulujemy.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się