Dzieje sięGłogów

Sukcesy głogowian na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca i Sztuki Cyrkowej w Kielcach1 min na czytanie

Sukcesy głogowian na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca i Sztuki Cyrkowej w Kielcach

Sekcji akrobatyczno-cyrkowa Rola Bola, funkcjonująca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie, wystartowała w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca i Sztuki Cyrkowej VIVERSO Kielce 2021. Duet klaunowski zdobył 5. miejsce, solo żonglerka 2. miejsce, a grupa ekwilibrystyczna “Żyrafy” wygrała.

– Duet klaunowski tworzą Zuzanna Kruk (16 l.) i Wojciech Filipek (5 l.). Obydwoje uczestniczą w zajęciach sekcji Rola-Bola od pięciu miesięcy. To drugi start tej pary, poprzednio udało się wywalczyć 3. miejsce podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Dobrzeniu Wielkim – opowiada nam Małgorzata Łętkowska z MOK-u.
Żonglerka to z kolei mocna strona Wojciecha Maleca. – Trudnej sztuki żonglowania uczy się od sześciu lat, od początku pod czujnym okiem Marka Figla. Wojtek – dziś szesnastoletni chłopak – jest jedną z osób, która uczestniczy w zajęciach sekcji Rola-Bola od początku jej istnienia –dodaje.

Rodzeństwo: Ania (13 l.), Zosia (13 l.) i Wojtek (9 l.) Filipek oraz Antonina Kruk (12 l.) i Oliwia Salamucha (11l.) zaprezentowali układ ekwilibrystyczny na monocyklach. – Nauka tej skomplikowanej choreografii, wymagającej nie tylko poczucia rytmu, wrażliwości na muzykę i współpracy grupowej, ale przede wszystkim opanowania trudnej jazdy na monocyklu, zabrało tej grupie dwa miesiące. Grupa również startowała w Dobrzeniu Wielkim z inną choreografią, zdobywając wówczas wyróżnienie – zaznacza Łętkowska.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się