Dzieje sięFotoGłogów

Święto Policji. “To dzięki wam mieszkańcy powiatu głogowskiego czują się bezpieczni”13 min na czytanie

1

Uroczystości związane ze Świętem Policji rozpoczęły się mszą świętą w kościele Bożego Ciała w Głogowie. – Ta 102. rocznica jest okazją do spotkania, modlitwy – podkreślał proboszcz parafii św. Mikołaja ks. Stanisław Brasse dodając, że to moment do tego, aby podziękować policji za rzetelną służbę. – I prosić o wszelkie potrzebne łaski, błogosławieństwo. Modlitwą ogarniamy funkcjonariuszy policji, pracowników cywilnych. Chcemy się modlić również za ich rodziny, które wspierają ich w służbie – zwracał uwagę.  O tym pisaliśmy więcej: TUTAJ.

Później uroczystości przeniosły się do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie przyznano awanse, odznaczenia i wyróżnienia. To była nieco skromniejsza uroczystości niż zwykle. Oczywiście z powodu epidemii koronawirusa. Ale bardzo podniosła chwila z udziałem władz samorządowych na czele z prezydentem Rafaelem Rokaszewiczam, starostą Jarosławem Dudkowiakiem czy wójtami gmin powiatu głogowskiego Łukaszem Horbatowskim, Krzysztofem Wołoszynem i Lesławem Golbą.

– Trudno w kilku zdaniach wyrazić dumę, którą dziś odczuwam z zaszczytu możliwości pełnienia służby na terenie powiatu głogowskiego – mówił Komendant Powiatowy Policji w Głogowie młodszy inspektor Krzysztof Płaskonka. Dziękował swoim współpracownikom za poświecenie. – To dzięki wam mieszkańcy powiatu głogowskiego czują się bezpieczni. Dziękuję za profesjonalizm, zaangażowanie i wielkie poświecenie – chwalił.

Mówił, że służba w policji to zaszczyt zarezerwowany dla nieprzeciętnych ludzi. – To służba drugiemu człowiekowi. To trudne, aby wśród dużej ilości zła i krzywdy – na którą musimy codziennie spoglądać – zachować wiarę w sens życia. Zdarzają się chwile zwątpienia: krytyka mediów, brak szacunku ze strony niektórych obywateli – podcinają skrzydła – twierdził.

Wiele miłych słów padło z ust starosty, który przyszedł z bukietem kwiatów. – Zawsze będąc na waszych świętach odczuwam wielką satysfakcję. Mogę spotkać się z osobami, które każdego dnia wykonują bardzo trudny i odpowiedzialny zawód. To zaszczyt być z wami, rozmawiać – padło z mównicy od Dudkowiaka.

Z kolei prezydent Rafael Rokaszewicz podkreślał rolę policji chociażby w walce z epidemią koronawirusa. – Dziękuję za każdy dzień pracy na ulicach Głogowa, ale w szczególności za te ostatnie kilkanaście miesięcy. Jak zwykle stanęliście na wysokości zadania. Życzę wam zdrowia, szczęścia i szacunku do waszej pracy – dorzucił. Wkrótce pełna lista awansowanych, odznaczonych i wyróżnionych policjantów oraz pracowników cywilnych.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się