Dzieje sięGłogów

Tak zostanie oświetlony most Tolerancji? Jest decyzja GDDKiA oraz prezydenta!1 min na czytanie

Radna ma pomysł. Tak zostanie oświetlony most Tolerancji?

Kilka tygodni temu pisaliśmy o pomyśle radnej miejskiej Joanny Michałowskiej w sprawie wykonania iluminacji mostu przez Odrę w ciągu krajowej dwunastki. Jak się okazuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wstępnie pozytywnie zaopiniowała jej wniosek. Przy założeniu jednak, że Gmina Miejska Głogów przeznaczy na to pieniądze – na projektowanie i wykonanie tej iluminacji.

– Zarządca drogi jest zobowiązany do utrzymania obiektu inżynieryjnego, w tym przypadku mostu i jego wyposażenia zgodnie z obowiązującymi przepisami. Do wymaganego wyposażenia mostu należy w określonych przypadkach na przykład oświetlenie drogowe, które aktualnie funkcjonuje i zapewnia bezpieczny ruch na obiekcie w porze nocnej. Natomiast iluminacje obiektów mostowych nie są wymaganym wyposażeniem i stanowią jedynie element estetyczny – czytamy w piśmie.

Radoxim 5

A ponadto, że właśnie na tej podstawie GDDKiA nie może sfinansować tego pomysłu, ale zgodę na taki wyraża. – Dodatkowo w tym przypadku przemawia za tym fakt, że po wybudowaniu obwodnicy Głogowa obecny przebieg drogi nr 12 zostanie pozbawiony kategorii drogi krajowej – dodano.

Prezydent Rafael Rokaszewicz też zabrał głos w sprawie. – Deklaruję podjęcie stosownych działań zmierzających do wykonania iluminacji – zapowiedział.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się