Dzieje sięFotoGłogów

Teatr otwarty, aktorzy na scenie. A chętnych, by zdobyć bilety… tłumy9 min na czytanie

Teatr otwarty, aktorzy na scenie. A chętnych, by zdobyć bilety... tłumy 21

Niby za oknami sroga zima, ale w teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie odwilż – bynajmniej ta spowodowana luzowaniem rządowych obostrzeń. Mimo tego, że rozporządzenie do decyzji o otwarciu teatrów pojawiło się w ostatniej chwili, udało się zorganizować walentynkowy spektakl.

Spektakl komediowy “Mąż mojej żony” w wykonaniu aktorów z teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze. Bilety, jak zwykle, sprzedały się błyskawicznie. Dziś (14.02.) na sali zasiadło ponad 100 osób.

Wśród nich Agnieszka i Klaudia. – Ostatnio raz w teatrze byłyśmy w ubiegłym roku, ale we Wrocławiu. W tym w Głogowie jesteśmy pierwszy raz. Wrażenia? Klimatyczny. Brakowało nam wyjścia do ludzi – mówiły głogowianki.

Michał Wnuk, kierownik teatru, zapowiadał kolejne wydarzenia – lutowe, bo przecież nie wiadomo, co będzie dalej. – Co prawda te obostrzenia nadal nas obowiązują – to jest tylko 50 proc. publiczności, nie mamy otwartej szatni, jesteśmy w maseczkach, zachowujemy dystans. Ale jesteśmy w teatrze. W lutym jeszcze trzy wydarzenia kulturalne – jedno dla dzieci, kolejne do pośmiania i spektakl. Jeżeli chodzi o marzec, to czekamy na to czy ministerstwo pozwoli nam pracować – zaznaczał. Sprzedaż biletów na kolejne wydarzenia ruszy w połowie tygodnia.
RED

Podziel się informacją ...
  • 101
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się