Artykuł InformacyjnyDzieje się

Tego jeszcze w Głogowie nie było! Klimatyczny BAZAR na Brzostowie5 min na czytanie

Tego jeszcze w Głogowie nie było! Klimatyczny BAZAR na Brzostowie

Ruszył nowy projekt znanych przedsiębiorców związanych z branżą restauracyjną. Bracia Mateusz i Bartłomiej Krężelowie w starej stodole na os. Brzostów w Głogowie otworzyli „Farm shop – Bazar”.

Adres: ul. Malinowa 22, wjazd z drogi koło parkingu cmentarza. Miejsce jest czynne od poniedziałku (1/08.) od godz. 7 do 16 przez cały tydzień, a w soboty od 7 do 12. Już można tu kupić świeże warzywa, owoce, zioła i kwiaty od lokalnych hodowców. Są także inne produkty naturalne, jak miody i jaja od kur z wolnego wybiegu. Co ciekawe, jest tu większy wybór produktów, wszystko świeże, taniej niż w marketach, a jeszcze zakupy w tym miejscu mogą być wielką przyjemnością i atrakcją. Bo Bazar mieści się w starej, wyremontowanej stodole, a na dodatek jest tu małe zoo.

To jest niesamowite

Mateusz Krężel opowiada, że pomysł stworzenia w Głogowie takiego miejsca chodził przedsiębiorczym braciom po głowie od dawna. Prace i przygotowania bracia rozpoczęli już dwa lata temu. Znaleźli przedwojenną stodołę, która im do tego pasowała, na dodatek w miejscu w Głogowie, ale człowiek się tu czuje jak na wsi. Remont niedawno się zakończył. – Całkowicie ją odnowiliśmy. Dobudowaliśmy parkingi, dojazdy, a także zrobiliśmy tu wybieg dla zwierząt, które kochamy. Uważamy z bratem, że efekt jest niesamowity, to jest wyjątkowe miejsce – zapewnia Mateusz Krężel. A przypomnijmy, że są to znani lokalni przedsiębiorcy, którzy od lat działają w branży gastronomicznej, prowadząc znane w mieście restauracje, m.in. Fortepiano przy pl. Konstytucji 3 Maja oraz Marinę nad Odrą. Teraz otworzyli nowy biznes w postaci sklepu w klimatycznej stodole.

Z dostawą do domu
– Postawiliśmy na warzywa, owoce, kwiaty i zioła – mówi Bartłomiej Krężel, wyśmienity szef kuchni, który brał udział w programie Top Chef oraz był gościem programów kulinarnych Ewy Wachowicz. Właśnie zakończył rozmowy na temat sprowadzania tu jaj od szczęśliwych kur żyjących na wolnym wybiegu oraz miodów od lokalnego producenta. – Stawiamy na naturę, na lokalność, na duży wybór towarów. Będziemy mieli także ceny konkurencyjne na rynku. Niektóre produkty będą naprawdę tanie, więc warto do nas zaglądać – zapewnia pan Bartek. Podkreśla także, że będzie tu można znaleźć wyjątkowe produkty, których w Głogowie nigdzie nie ma – np. na początek ziemniaki czarne i truflowe. Jest także największy w mieście wybór ziół. Można codziennie zrobić zakupy w sklepie, ale kto nie ma na to czasu lub nie zdąży, to będzie mógł towary zamówić przez internet. Jest już przygotowana strona internetowa – https://bazarglogow.pl/. Można przez nią zamówić produkty, które zostaną dowiezione w podane miejsce. – Samochody dostawcze mamy przygotowane – zapewniają bracia.

Dla zwykłych ludzi

– Zrobimy wszystko, aby można było u nas robić zakupy w atrakcyjnych cenach, jak tylko to możliwe najtańszych na rynku – mówi Mateusz Krężel, który zajmuje się stroną biznesową przedsięwzięcia. To ma być sklep dla zwykłych ludzi, indywidualnych klientów, którzy liczą się z wydatkami, ale jednocześnie chcą kupić świeże i dobre produkty. Miejsce jest także ciekawe na rodzinne zakupy, gdyż przy stodole żyją zwierzęta: urocze i przyjazne owce kameruńskie, które dają się głaskać, piękne dumne daniele oraz króliki. – To jest dopiero początek, pomysłów na rozwój tego miejsca mamy wiele – zapewniają bracia, którzy mają ciekawe plany. Warto zaglądać, bo za jakiś czas będzie można na ich „Bazarze” kupić rzemieślnicze wyroby: sery, wina, mięso i inne przetwory. Z niecierpliwością czekamy. – Zapraszamy na zakupy na nasz „Bazar” – zachęcają bracia do odwiedzenia swego nowego punktu.

Zobacz inne