Dzieje sięGłogów

To jedyna taka klasa w Polsce! Ci uczniowie z Głogowa razem zdobyli Koronę Gór Polski!2 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 909

Mamy w naszym mieście niezwykłe nastolatki. Jedyną taką klasę w Polsce, która grupowo zdobyła Koronę Gór Polski. To 17 uczniów i wychowawczyni VIII a ze szkoły Aslan w Głogowie.

Ósmoklasiści z Aslana w Głogowie zdobyli Koronę Gór Polski. To jedyna taka klasa w Polsce 3

Zaczęło się od Huberta Wyrozumskiego, który chodził po górach z rodzicami jeszcze jako 7-latek. Koledzy się w niego trochę zapatrzyli. W czwartej klasie podstawówki zapadła decyzja, że po górach będzie chodziła cała klasa, razem z wychowawczynią Marią Fudali – Pyszką. Do ósmej klasa zdołała zdobyć całą koronę, czyli 28 szczytów.

Ósmoklasiści z Aslana w Głogowie zdobyli Koronę Gór Polski. To jedyna taka klasa w Polsce 2

– Okazuje się, że jesteśmy jedyną taką klasą w Polsce – mówi koordynator projektu zdobywania Korony przez uczniów Aslana Tomasz Wyrozumski, tato Huberta, który był z VIII a na każdym szczycie. Wsparli go także inni rodzice, również biorąc udział w wyprawach klasowych. – Zrealizowaliśmy nasz zamiar w trzy lata. W wyprawach – na 17 uczniów w klasie, wzięło w sumie udział także 14 rodziców. We wrześniu zeszłego roku, na początku ósmej klasy, zdobyliśmy ostatni – najtrudniejszy szczyt, Rysy w Tatrach – mówi Tomasz Wyrozumski.

Ósmoklasiści z Aslana w Głogowie zdobyli Koronę Gór Polski. To jedyna taka klasa w Polsce

Kończy się rok szkolny, zelżała także pandemia i można było – zgodnie z tradycją – zorganizować uroczyste wręczenie certyfikatów klubu zdobywców Korony Gór Polski oraz pasowanie na zdobywców. Odbyła się dziś (9.06.) w teatrze. Przy okazji była wystawa pamiątkowych zdjęć oraz pokaz filmu.

Ósmoklasiści z Aslana w Głogowie zdobyli Koronę Gór Polski. To jedyna taka klasa w Polsce 1

– Jestem z was bardzo dumna. O naszym sukcesie powinniście pamiętać do końca życia. Jesteście zdobywcami – powiedziała do wszystkich wychowawczyni. Pomysł zrealizowany przez uczniów Aslana przy wsparciu szkoły, gminy miejskiej i rodziców pokazuje, że szkoła to nie musi być tylko nauka przy książkach, ale także może być przygodą, zabawą, integracją i zdobywaniem doświadczeń życiowych.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się