Dzieje sięGłogów

Trzeba dołożyć 350 tysięcy złotych na infrastrukturę na osiedlu Piastów1 min na czytanie

Trzeba dołożyć 350 tysięcy złotych na infrastrukturę na osiedlu Piastów

Wkrótce ruszy przetarg na nowe działki budowlane na osiedlu Piastów. Jedna działka przeznaczona będzie pod zabudowę szeregową, kolejne 15 pod jednorodzinną. Docelowo wydzielone będzie tam 60 działek. Najpierw grunt trzeba jednak przygotować pod inwestycje.

Tym zajmą się radni podczas najbliższej sesji (3.08.). Trzeba zwiększyć budżet na infrastrukturę na tym osiedlu o kwotę 350 tys. zł do 850 tys. zł, bo
wartość najkorzystniejszej oferty przekracza wysokość środków zabezpieczonych na ten cel w budżecie.

Jak czytamy w projekcie uchwały: Dodatkowa kwota pozwoli również na zwiększenie zakresu rzeczowego ułożenia dróg tymczasowych (nawierzchnia z płyt betonowych) stanowiących komunikację do nieruchomości przeznaczonych przez gminę do sprzedaży oraz na pokrycie kosztów nadzoru nad zadaniem.

– Wystawiamy na sprzedaż kolejne działki gruntu na os. Piastów Śląskich. To konsekwentna realizacja projektu Nowy Piastów. Obok bloków developerskich i budynku komunalnego przygotowaliśmy także nieruchomości przeznaczone pod budownictwo jednorodzinne, szeregowe i wolnostojące. Docelowo, na tym terenie, powstanie prawie 60 nieruchomości przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną wolnostojącą i dwie nieruchomości przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną szeregową. Na Nowym Piastowie powstaną także miejskie mieszkania czynszowe. Będzie to oferta dla tych mieszkańców, którzy nie kwalifikują się na mieszkania komunalne i jednocześnie nie są w stanie spełnić warunków TBS. Nowy Piastów to także infrastruktura z drogami, skwerami, terenami zielonymi i placami zabaw dla dzieci – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się