Dzieje sięGłogów

Tutaj już bezpieczniej. Kierowcy: Wymienili żarówkę na Bramie Brzostowskiej1 min na czytanie

Tutaj już bezpieczniej. Kierowcy: Wymienili żarówkę na Bramie Brzostowskiej

Kierowcy podsyłają nam zdjęcia z Bramy Brzostowskiej. – Latarnia już świeci – mówią, że po naszej interwencji przejście dla pieszych przed mostem Tolerancji jest ponownie oświetlone. I jest bezpieczniej. Warto przypomnieć, że miasto wymienia oświetlenie uliczne i drogowe na energooszczędne. Przewidziano więc modernizację, przebudowę i budowę 1288 punktów świetlnych, w tym w Głogowie 571 szt.

Modernizacja oświetlenia w Głogowie obejmuje wymianę najstarszego i najmniej efektywnego oświetlenia m.in. lamp sodowych i metalohalogenkowych z lat 80. i 90. na proekologiczną, niskoemisyjną i energooszczędną technologię LED. Gdzie? Na osiedlu Paulinów, ulicach Akacjowej, Legnickiej, Ogrodowej, gen. Andersa, gen. Skalskiego, gen. Maczka, gen. Urbanowicza i Marszałka Piłsudskiego, Grodzisko, Cicha, Mała, Dobra, Spokojna, H. Głogowskiego, Wybickiego, Herberta, Balwierska, Garncarska, Grodzka, Starowałowa, Kołłątaja, Kotlarska, Kutrzeby, Młyńska, Parafialna, Polska, Piekarska, Powstańców, Słodowa, Szewska, Smolna, Rynek, na Placu Solnym. Zaplanowano doświetlenie przejścia dla pieszych na ul. Wojska Polskiego.

– Wdrożony zostanie inteligentny system monitoringu i zarządzania oświetleniem ulicznym, w celu uzyskania jak najwyższego poziomu oszczędności energii. Działania zmierzają do poprawy jakości powietrza, które przekłada się na poprawę stanu zdrowia mieszkańców. Wymiana oświetlenia wpłynie również na poprawę bezpieczeństwa drogowego – informuje Marta Dytwińska-Gawrońska, rzeczniczka prezydenta Głogowa. Kosztować to będzie 9 mln 747 tys. zł. Gmina miejska do tej inwestycji dołoży 3 mln 862 tys. zł.
RED

Radoxim 5

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się