Dzieje sięGłogów

Uczniowie Aslana zawiązują „Więzi Pokoleń” z seniorami4 min na czytanie

Uczniowie Aslana zawiązują „Więzi Pokoleń” z seniorami 8

Postanowienia noworoczne często są bardzo ambitne i właśnie takie mają uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Aslan im. C. S. Lewisa w Głogowie. Zaczęli już z początkiem grudnia i również dziś, jak co poniedziałek, odwiedzają seniorów w pobliskim Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań”.

Projekt „Więzi Pokoleń” odbywa się w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” i polega na organizowaniu w każdy poniedziałek zajęć dla seniorów. Zwykle noworoczne postanowienia bledną wraz z nastaniem nowego roku, ale inicjatywę tą uczniowie dzielnie wypełniają nawet dziś.

– Olimpiada polega na stworzeniu projektu społecznego, w którym rozwija się kompetencje proinnowacyjne, potrzebne w pracy i prawdziwym życiu takie jak: empatia i poczucie sprawstwa, kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów. Sama olimpiada trwa od grudnia do marca, lecz nasz projekt prowadzimy do maja – mówi Matylda Wasiluk, uczestniczka projektu i uczennica szkoły Aslan. Wraz z nią w projekcie uczestniczą Julia Kołodziej, Hanna Dziopko i Maria Buszydło

Zajęcia z seniorami odbywają się w godzinach 13.30 do 14.30, ale uczniowie nie wahają się zostawać dłużej, jeśli tylko mają taką możliwość. Pomysłów na wspólne spędzanie czasu jest dużo. – Ostatnio z uwagi na okres świąteczny skupiliśmy się na robótkach ręcznych tj. ozdoby na choinkę, czy kartki świąteczne. Rozmowy podczas zajęć dotykają przeróżnych tematów. Pojawiają się opowiadania z dzieciństwa, przechwałki wnukami oraz fascynujące opowieści z życia – dodaje

Uczniowie i seniorzy na zajęciach wspólnie rozwijają naszą kreatywność, pogłębiają więzi i dobrze się bawią. Ma to na celu budowanie relacji międzypokoleniowych i walczenia z samotnością seniorów. W dodatku kółko teatralne „Złote skrzydła” ze Szkoły Podstawowej Aslan im. C. S. Lewisa pod przewodnictwem Doroty Wołoszyn wystawiło we wtorek (13.12.) spektakl pod tytułem „Ania z Zielonego Wzgórza” w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie. Przedstawienie cieszyło się dużą widownią i gromkimi brawami na koniec.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się