Dzieje sięGłogów

Uczniowie jednak przyszli do szkół w kolorach tęczy. Przynajmniej niektórzy biorą udział w akcji1 min na czytanie

Uczniowie jednak przyszli do szkół w kolorach tęczy. Przynajmniej niektórzy biorą udział w akcji 1

– Gdybyśmy przyszli do szkoły ubrani na biało-czerwono, to każdy by nas klepał po plecach i wspierał – mówi wprost Jędrzej Wasielewski (15 l.) z I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie, który dziś też włączył się w akcję pod nazwą „Tęczowy piątek” – wspierającą środowiska LGBT. Nie tylko on przyszedł ubrany do szkoły w kolorach tęczy i nie tylko w tej szkole. – Żyjemy w demokratycznym kraju, jesteśmy patriotami. Patriotyzm to tolerancja, więc dlaczego próbuje nam się tego zakazywać? – pytali.

Julia Dąbek (15 l.) miała kolorową bluzkę. – Nie tylko przy okazji takich akcji chodzi się do szkoły, kina czy spotkać ze znajomymi na kolorowo –zastanawia się dziewczyna. Młodzież podkreśla, że należy wspierać mniejszości. – Też należę do takich osób, ale nie będę ukrywała, że jest na nas nagonka, więc zaczynam się bać… bać po prostu być wolną osobą – zdradza nam 16-latka, która woli pozostać anonimowa. – Rodzice wiedzą o tym, że przyszliśmy tak ubrani do szkoły i nic nie mieli przeciwko. Wspierają nas – dodaje Emilia Nyczko (15 l.).

Dyrekcja LO twierdzi, że nie włączyła się w organizację tego wydarzenia i jest to inicjatywa uczniów, nieoficjalna. – Przecież nie zabronimy uczniom przychodzić do szkoły w kolorowych ciuchach – usłyszeliśmy. Zresztą szkoła wystosowała pismo do kuratorium. Czytany w nim:

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się